Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego.

1. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 lipca, poniedziałek – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • 15 lipca, środa – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

Ponadto zapraszamy:

• W poniedziałek 13 lipca, na kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00, po niej odmawiając różaniec, wyruszymy w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej
  • W środę15 lipca kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 18:00 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.
  • W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, który swymi korzeniami sięga XII wieku. Matka Boża objawiając się generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku, obiecała że każdy, kto będzie go nosił do śmierci, nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa.

1. W przyszła niedzielę 19 lipca składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie

1. „Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 VIII 2020 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25 VIII na Jasnej Górze.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.

Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się na Jasnej Górze w domu naszej Matki.

Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Grażyna Sumara, Stanisława Kiełbasa, Irena Wantuch, Aneta Żychowska, Kinga Derus Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Słowik Czesława i Kosiorowska Barbara