1. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca w naszej parafii niedziela chrzcielna. Ks. Radosławowi Słowikowi dziękujemy za skierowane do nas Słowo Boże, będziemy mieli też okazję wesprzeć jego pracę w Boliwii ofiarami, które możemy składać do puszek po zakończeniu Mszy świętej. Wszystkim ofiarodawcom, zarówno tym którzy wspierają ks. Radosława, jak i też nasze Seminarium Duchowne ofiarami na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. W przyszłą niedzielę zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach w Europie.

Również w  przyszłą niedzielę  błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – wspomnienie przypada 25 lipca. Ofiara składana do puszki tradycyjnie na wsparcie akcji MIVA – 1 grosz za 1 km.

1. W tym tygodniu patronują nam:
  • Czwartek 22 lipca – Św. Maria Magdalena, święto
  • Piątek 23 lipca – Św. Brygida, zakonnica , święto
  • Sobota 24 lipca – Św. Kinga, dziewica, patronka naszej diecezji

1. Akcja Katolicka w Szczepanowicach organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium świętego Andrzeja Boboli, Patrona Polski w Strachocinie oraz do Miejsca Piastowego do sanktuarium świętego Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w sobotę w dniu 7 sierpnia 2021 roku.

Pielgrzymka odbędzie się pod warunkiem, że zbierze się grupa 48 osób. Koszt 50zł. Ponieważ do 7 sierpnia czas jest bardzo krótki, dlatego wszystkich chętnych prosimy, aby zgłaszali się jak najszybciej w zakrystii lub u Roberta Rybaka najpóźniej do 23 lipca. Bliższe informacje o pielgrzymce zostaną podane w późniejszym terminie.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Janiczek, Tabaka, Boda, Gawron, Słowik

Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Nosek Anna i Damian Dorota.

1. Intencje mszalne