Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wszystkie Osoby Starsze, Babcie, Dziadków obejmujemy serdeczną modlitwą i życzymy obfitości Bożych darów.

 

 1. Dziś rozpoczyna się XXIV  Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Ofiara składana do puszki w trakcie błogosławieństwa pojazdów tradycyjnie na wsparcie akcji MIVA – 1 grosz za 1 km.

 

 1. Trwają wakacje – serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego odpoczynku, miłych wrażeń i wartościowych spotkań. Jednocześnie przypominamy i prosimy, aby czas wypoczynku przeżywać razem z Bogiem. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. a może i w dzień powszedni i codziennej modlitwie. Nawet podczas największych upałów wchodząc do kościołów gdziekolwiek jesteśmy zachowujmy skromność i kulturę w strojach. Kościoły to domy Boże, więc domagają się godnego wyglądu i właściwego zachowania – zarówno podczas uczestnictwa w nabożeństwach, jak i w trakcie zwykłego zwiedzania.

 

 1. W Liturgii: poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki naszej diecezji; wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła; środa – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP; sobota – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. Życzenia….

 

 1. Dziękujemy p. Stanisławie Turskiej za indywidualną ofiarę na potrzeby parafii 200 zł. Bóg zapłać… Dziękujemy za ofiary na czerwcową tacę gospodarczą: w kaplicy 879 zł., w kościele 3 169 zł. Całość wpłacona na konto parafialne. Następna niedziela – ostatnia miesiąca – taca gospodarcza.

 

 1. Przed nami poważny wydatek związany z nagłośnieniem w kościele: nastąpiła awaria starego wzmacniacza, mamy już w zakrystii założony wzmacniacz nowszej generacji, słyszymy wyraźną różnicę w odbiorze, ale trzeba to sfinalizować, sfinansować w najbliższym czasie, także dokonać zmian w nagłośnieniu zewnętrznym.

 

 1. Dziękujemy panom za wykonane wczoraj prace porządkowe przy kościele. Bóg zapłać….

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Kot, Janiga,  Małek-Kaczmarczyk, Słowik,  Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Zapart Małgorzata i Rzońca Anna.

 

 1. W tym tygodniu przywiozłem po renowacji kielich i patenę do sprawowania Eucharystii. Raz jeszcze dziękujemy głównym fundatorom: Rodzicom dzieci I-Komunijnych za dar 600 zł. jako wkład w tą renowację.

 

 1. XVIII Diecezjalny Marsz Trzeźwości z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława BM w Skrzyszowie 5 sierpnia 2023 – szczegóły w gablocie.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.