Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszamy do udziału w liturgii
  i życzymy dobrego, twórczego wypoczynku.

 

 1. Dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wszystkie Osoby Starsze, Babcie, Dziadków obejmujemy serdeczną modlitwą i życzymy obfitości Bożych darów.

 

 1. Dziś rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Ofiara składana do puszki w trakcie błogosławieństwa pojazdów tradycyjnie na wsparcie akcji MIVA – 1 grosz za 1 km.

 

 1. W Liturgii Kościoła: poniedziałek – święto św. Jakuba, Apostoła; wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP; piątek – wspomnienie św. Marty. Życzenia….

 

 1. Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby parafii 200 i 100 zł. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Janicki-Lazarowicz-Szydłowski, Kuta, Kuta, Majorek-Płaneta, Mika-Popek. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Filar Małgorzata i Karwala Iwona.

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca. Należy pamiętać o tym, że świątynia nie jest miejscem rekreacji ale kultu.

 

 1. Informacja o prowadzonym naborze do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej – w gablocie.

 

 1. Mobilne Centrum Diagnostyki proponuje badania pod kątem osteoporozy kości, wydolności płuc i zakwaszenia organizmu dn. 1 sierpnia od godz. 9.30. Szczegóły w gablocie i na ulotkach na stoliku z prasą.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.