1. Przeżywamy kolejną Niedzielę Synodalną.

 

 1. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszamy do udziału w liturgii
  i życzymy dobrego, twórczego wypoczynku.

 

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę lipca – decyzją Ojca Świętego Franciszka – w całym Kościele obchodzimy – w tym roku po raz pierwszy – Światowy Dzień Dziadków
  i Osób Starszych. Wszystkie Osoby Starsze, Babcie, Dziadków obejmujemy serdeczną modlitwą i życzymy obfitości Bożych darów.

 

 1. Dzisiejsza niedziela – 25 lipca br. – jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Z tej racji zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przy kościele (kaplicy) zbiórka do puszek dla poszkodowanych.

 

 1. Dziś także błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ofiara składana do puszki w trakcie błogosławieństwa pojazdów tradycyjnie na wsparcie akcji MIVA – 1 grosz za 1 km.

 

 1. W Liturgii Kościoła: poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP; czwartek – wspomnienie św. Marty; sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. Życzenia….

 

 1. Następna niedziela – I sierpnia. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Kapusta, Słowik, Drozdowski – Słupek, Wantuch, Derus. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Pałucka Małgorzata i Borzęcka Halina.

 

 1. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę 7 VIII do Strachociny i Miejsca Piastowego – są jeszcze wolne miejsca.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Tyki. Dobry Jezu…