Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

1. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszamy do udziału w liturgii i życzymy dobrego, twórczego wypoczynku.

2. Dziś błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców (wspomnienie było wczoraj, 25 lipca). Ofiara składana do puszki tradycyjnie na wsparcie akcji MIVA – 1 grosz za 1 km.

3.W Liturgii Kościoła: środa – wspomnienie św. Marty; piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła. Życzenia….

4.Nadchodzi sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do podejmowania wyrzeczeń szczególnie w tej materii.

5.W środę Msza św. z Nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po Nowennie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. Zapraszam. Kancelaria będzie czynna dopiero po zakończeniu spotkania z dziećmi.

6.W I sobotę sierpnia o godz. 6.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i o poprowadzenie modlitwy różańcowej wynagradzającej prosimy Różę Ojców p. Szczepana Trytka, potem inne modlitwy z racji I Soboty, zakończenie modlitwy adoracyjnej i Msza św.

7.Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Ewa Boda, Łucja Słowik, Marta Tabaka, Lucyna Janiczek, Bernadeta Lisowska. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Kochańska Agnieszka i Chodak Alicja.

8.W niedzielę 2 sierpnia rozpoczyna się, trwający do 9 sierpnia, Tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Sanktuarium na Sądeckiej Górze Tabor.

9.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej

1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Haliny Nowak. Odeszli do wieczności także śp. Adam Lisowski i śp. Tadeusz Nosek. Dobry Jezu…