1. Trwają wakacje – serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego odpoczynku, miłych wrażeń i wartościowych spotkań. Czas wypoczynku przeżywajmy z Bogiem. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. a może i w dzień powszedni i codziennej modlitwie. Wchodząc do kościołów gdziekolwiek jesteśmy zachowujmy skromność i kulturę w strojach – świątynie to domy Boże, więc domagają się godnego wyglądu i właściwego zachowania – zarówno podczas uczestnictwa w nabożeństwach, jak i w trakcie zwykłego zwiedzania.

 

  1. W piątek rozpoczyna się sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do podejmowania wyrzeczeń w tej materii. To dzień kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętamy w modlitwach o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

 

  1. W liturgii: wtorek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza; czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.; piątek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kośc. Życzenia….

 

  1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota sierpnia. Spowiedź przed I piątkiem w tygodniu przed Mszą św.

 

  1. W I piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.

 

  1. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę. Do zgłoszonych chorych pojedzie jeden ksiądz.

 

  1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

  1. Następna niedziela to I niedziela sierpnia – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.

 

  1. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będzie można wesprzeć leczenie i rehabilitację parafianina p. Piotra Kosiorowskiego z Dąbrówki Szczepanowskiej, który w czerwcu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi.

 

  1. Przypomnienie: Ponieważ w trzecią i czwartą niedzielę sierpnia będą uroczystości tytułu odpowiednio w kościele i w kaplicy, dlatego wyjątkowo niedziela chrzcielna połączona z uroczystym udzielaniem Chrztu św. będzie 10 sierpnia czyli w drugą niedzielę miesiąca.

 

  1. Dziękujemy za wykonywane prace przy obiektach parafialnych. Bóg zapłać….

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Damijan – Koza, Prokop, Wach, Słowik, Zduń. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Filar Małgorzata i Karwala Iwona.

 

  1. Jubileuszowy XX Diecezjalny Marsz Trzeźwości z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława BM w Skrzyszowie 2 sierpnia 2025 – szczegóły w gablocie.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.