Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Trwają wakacje – serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego odpoczynku, miłych wrażeń i wartościowych spotkań. Czas wypoczynku przeżywajmy z Bogiem. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. a może i w dzień powszedni i codziennej modlitwie. Wchodząc do kościołów gdziekolwiek jesteśmy zachowujmy skromność i kulturę w strojach – świątynie to domy Boże, więc domagają się godnego wyglądu i właściwego zachowania – zarówno podczas uczestnictwa w nabożeństwach, jak i w trakcie zwykłego zwiedzania.

 

 1. We wtorek rozpoczyna się sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do podejmowania wyrzeczeń w tej materii. To dzień kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętamy w modlitwach o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

 

 1. W liturgii: jutro – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.; wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kośc.; piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb. Życzenia….

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota sierpnia. Spowiedź przed I piątkiem w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. o godz. 18.00.

 

 1. W I piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.

 

 1. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę. Do zgłoszonych chorych pojedzie jeden ksiądz.

 

 1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

 1. Następna niedziela to I niedziela sierpnia a zarazem Święto Przemienienia Pańskiego – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne.

 

 1. Przypomnienie z 25 VI 2023 r.: Ponieważ w trzecią i czwartą niedzielę sierpnia będą odpusty odpowiednio w kościele i w kaplicy, dlatego wyjątkowo niedziela chrzcielna połączona z uroczystym udzielaniem Chrztu św. będzie 13 sierpnia czyli w drugą niedzielę miesiąca.
 2. Nasza parafia otrzymała dotację z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na wykonanie prac konserwatorskich przy kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Maryi w kwocie 342 118,00 zł. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Józefowi Knapikowi za pomoc w otrzymaniu dotacji a na ręce Pana Wójta przyznającym w/w dofinansowanie i wszystkim zaangażowanym w sprawy formalne.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie i przygotowanie na niedzielę kościoła i kaplicy i ofiarę 80 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Włodarski, Słowik – Skiba, Słowik, Dyląg, Nosek. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Smoleń Renata i Stefańska Maria.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.