1. Trwają wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

1. Rozpoczął się sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do podejmowania wyrzeczeń szczególnie w tej materii. Dziś rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętamy w modlitwach o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

1. Dziś I niedziela miesiąca – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne.

1. W liturgii: środa – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb.; piątek – Święto Przemienienia Pańskiego. Życzenia….

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota sierpnia. Spowiedź przed I piątkiem w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

1. W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. o godz. 18.00.

1. W I piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I sobotę od godz. 8.30. Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii, ktoś bowiem może jeszcze odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce. Należy zachować środki bezpieczeństwa. Do zgłoszonych chorych pojedzie jeden ksiądz.

1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

1. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

1. Przypomnienie z 27 VI 2021 br.: Ponieważ trzecia niedziela sierpnia zbiega się z Uroczystością Wniebowzięcia NMP, kiedy to zgodnie z tradycją suma jest połączona z dziękczynieniem za plony (dożynki parafialne) a w kolejne niedziele będą odpusty odpowiednio w kościele i w kaplicy, dlatego wyjątkowo niedziela chrzcielna połączona z uroczystym udzielaniem Chrztu św. będzie 8 sierpnia czyli w drugą niedzielę miesiąca.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Żychowski, Kiełbasa -Wołek, Maniawski, Ciesielski, Pawlik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Koza Maria i Sumara Michalina.

1. Dziś rozpoczął się trwający do 8 sierpnia, Tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Sanktuarium na Sądeckiej Górze Tabor.

1. Ogłoszenie od ks. Dyrektora Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej: Eucharystia daje życie to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się metodą sztafetową w dniach od 17 do 25 VIII 2021 r. Radio RDN małopolska i Nowy Sącz oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie przekazywały relacje z trasy pielgrzymki a o godzinie 7.30 transmitowały Msze św. i o 20.30 Apel Jasnogórski. Zachęcamy do przeżywania pielgrzymki korzystając z materiałów formacyjnych, które dostępne są w aplikacji oraz uczestniczyć w Mszach św. i spotkaniach organizowanych przez przewodników grup pielgrzymkowych. Od sierpnia zapisy na pielgrzymkę tylko u przewodników grup. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Zabawy w dniu 18 VIII na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny oraz 21 VIII na spotkanie z okazji peregrynacji do diecezji znaków Światowych Dni Młodzieży.

1. Organizujący pielgrzymkę do Strachociny informują, że wyjazd nastąpi w sobotę 7 sierpnia z parkingu przy naszym kościele parafialnym o godz. 5.50. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę proszone są o dokonanie wpłaty w wysokości 50zł. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc, gdyby ktoś chciał się wybrać na pielgrzymi szlak to zapraszamy.

1. Informacja z Ośrodka Zdrowia w Pleśnej o szczepieniach przeciw meningokokom jest w gablocie…