Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

1. Trwają wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

1. Rozpoczął się sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do podejmowania wyrzeczeń szczególnie w tej materii. Dziś I niedziela miesiąca – adoracyjna, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

1. Mając na uwadze spowodowany koronawirusem stan epidemii przypominam o wynikającym z zarządzeń odpowiednich władz państwowych i kościelnych obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa przy pomocy maseczki lub części odzieży (z tego obowiązku zwolnieni są kapłani sprawujący liturgię) a także o zachowaniu bezpiecznej odległości.

1. W liturgii w tym tygodniu: wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb.; czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego; sobota – wspomnienie św. Dominika, prezb. Życzenia….

1. W środę Msza św. z Nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po Nowennie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. Zapraszam. Kancelaria będzie czynna dopiero po zakończeniu spotkania z dziećmi.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek sierpnia. Spowiedź przed I piątkiem w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

1. W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.

1. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I piątek od godz. 9.00. Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego proszę, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii, ktoś bowiem może jeszcze odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii lub kancelarii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce.  Należy zachować wszelkie możliwe środki ostrożności.

1. W sobotę o godz. 8.00 pierwsza spowiedź św. dla dzieci I-komunijnych i ewentualnie ich rodziców. Zachęcam, aby inne osoby korzystały ze spowiedzi odpowiednio wcześniej.

1. W niedzielę o godz. 13.00 dodatkowa Msza św. z racji I Komunii św. Jest stan epidemii, zachowajmy wszystkie środki ostrożności.

1. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

1. Zbliża się uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to także dzień szczególnej wdzięczności Panu Bogu przez ręce Matki Najświętszej za plony ziemi, szczęśliwe zbiory i błogosławieństwo Boże. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dziękczynienie za plony.

1. Zbliżają się uroczystości odpustowe w III i IV niedzielę sierpnia odpowiednio w kościele i w kaplicy – z tej racji w tym miesiącu niedziela chrzcielna to ostatnia niedziela sierpnia.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. O sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ubranie kościoła prosimy rodziców dzieci I-komunijnych. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Bidas Iwona i Zapart Elżbieta.

1. Rekolekcje powołaniowe MĘSKA DECYZJA w tym roku odbędą się pod tytułem: Bogaty czy młodzieniec? w dniach 20-22 sierpnia br. Szczegóły w gablocie.

1. Informacja na temat realizowanego Projektu „WSPARCIE SZKOLENIOWE DLA PODMIOTÓW NIEGMINNYCH MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO KTÓRZY PLANUJĄ UTWORZENIE I PROWADZENIE INSTYTUCJI OPIEKI NAD DZIEĆMI DO LAT 3”, który jest skierowany do przedstawicieli podmiotów niegminnych (osób prywatnych, przedstawicieli osób prawnych i jednostek nieposiadających osobowości prawnej) pochodzących z gmin liczących poniżej 5 tysięcy mieszkańców z makroregionu południowego, w tym województwa małopolskiego – w gablocie.