Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

  1. Niedziela chrzcielna. Trwają wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

 

  1. W liturgii tego tygodnia: jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w Pleśnej i w Błoniu. W naszej parafii Msze św. w ten dzień jak w niedziele. Błogosławieństwo ziół i kwiatów. Podczas Mszy św. w kaplicy o godz. 9.00 i w kościele o 11.00 tradycyjnie dziękczynienie za plony. Grupy dożynkowe niech przyjdą z wieńcami na godz. 10.50 przed główne wejście kościoła parafialnego, o 11.00 msza św. dziękczynna za plony.

 

  1. W środę – 17 sierpnia – wyruszy 40. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „CHRYSTUS NASZĄ PASCHĄ”. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami, do skorzystania z transmisji na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

 

  1. W przyszłą niedzielę 21 sierpnia uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca Maryi – chciejmy jak najlepiej uczcić Maryję zawierzając Jej Niepokalanemu Sercu wszystkie sprawy naszej parafii, naszych rodzin i nas samych. Prośmy szczególnie o pokój w świecie, o ustanie wojny za naszą wschodnią granicą i epidemii. W tygodniu przed Mszami św. możliwość spowiedzi św. Obok przygotowania duchowego do odpustu trzeba też przygotować się zewnętrznie – zapraszamy na sumę zgodnie z tradycją do zaszczytnego udziału wszystkie asysty, wszystkich, którzy pragną oddać hołd Matce i Patronce parafii. Prosimy też dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, dzieci I-Komunijne w strojach. Msze św. w Uroczystość Odpustową o godz. 7.00, suma o godz. 11.00 i po południu o 16.00, w kaplicy tradycyjnie o 9.00.

 

  1. Za dwa tygodnie odpust w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej – suma o godz. 11.00. Z tej racji Msze św. w kościele parafialnym 28 sierpnia br. o godz. 7.00, 9.00 i 16.00.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła przed odpustem prosimy rodziny państwa: Biga – Broda – Lechowicz, Polczyk, Mazur – Kędzior, Gawlik, Gawlik, Gawlik, Radliński, Leśniak, Leśniak, Jasielski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Patla Teresa i Bardeli Marta..

 

  1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.
  2. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.