Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Za naszym wielkim Rodakiem św. Janem Pawłem II powtarzamy Totus Tuus Maria – cały Twój Maryjo.

 

 1. Msze św. dziś o godz. 7.00, suma o godz. 11.00 i po południu o 16.00, w kaplicy tradycyjnie o 9.00.

 

 1. Dziś dzień solidarności z ciężko doświadczonym narodem libańskim, a szczególnie z mieszkańcami zniszczonego przez eksplozję materiałów wybuchowych Bejrutu. Modlimy się za ofiary tej tragedii oraz o jak najszybsze  przywrócenie pokoju na całym Bliskim Wschodzie. Dzisiejsze ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w Bejrucie. Bóg zapłać…

 

 1. Trwają wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

 

 1. Mając na uwadze spowodowany koronawirusem stan epidemii przypominamy o wynikającym z zarządzeń odpowiednich władz państwowych i kościelnych obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa przy pomocy maseczki lub części odzieży a także o zachowaniu bezpiecznej odległości. Przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Równocześnie dziękujemy za dotychczasowe stosowanie się do w/w zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych.

 

 1. W liturgii tego tygodnia: poniedziałek – wspomnienie św. Jacka, prezb.; czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i dokt. Kośc.; piątek – wspomnienie św. Piusa X, pap.; sobota – wspomnienie NMP Królowej. Życzenia…

 

 1. W następną niedzielę odpust ku czci MB Częstochowskiej w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej – suma o godz. 11.00. Z tej racji Msze św. w kościele parafialnym 23 sierpnia br. o godz. 7.00, 9.00 i 16.00. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju w tym roku rezygnujemy z pieszej pielgrzymki do kaplicy.

 

 1. Z racji sierpniowych uroczystości odpustowych – jak już było zapowiadane – niedziela chrzcielna to ostatnia niedziela miesiąca sierpnia.

 

 1. Dziękujemy mieszkańcom Woli od Pleśnej, gospodarzom wczorajszych dożynek parafialnych za organizację uroczystości. Na  przyszły rok o przygotowanie dożynek parafialnych proszeni są mieszkańcy Gliników (lewa strona drogi powiatowej w kierunku Tarnowa).

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Katarzyna Cieśla, Maria Kukułka, Krystyna Nosek, Teresa Gutwińska, Magdalena Kukulska. Do sprzątania kaplicy na odpust prosimy panie: Koza Krystyna, Rymarowicz Angelika, Janicka Renata, Hołda Iwona.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tygodniu pracowali dla pożytku, dobra parafii – sprawy porządkowe, naprawa (zabetonowanie) spowodowanej ulewnym deszczem wyrwy przy miejscach parkingowych w stronę plebanii. Bóg zapłać…

 

 1. W najbliższy poniedziałek, 17 sierpnia, wyrusza 38. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która będzie miała formę sztafetową. Pielgrzymi z Mościc i okolic, z grupy numer 3 pod wezwaniem św. Brata Alberta, na pątniczy szlak udadzą się w pierwszy dzień. W kolejne dni od 18-24 sierpnia będą spotykać się w  kościele w Mościcach codziennie na Eucharystii i Apelu Jasnogórskim o godz. 20. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z pielgrzymami.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.