1. Dziś odpust w kaplicy pw. MB Częstochowskiej w Dąbrówce Szczepanowskiej – suma o godz. 11.00. Z tej racji Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00 i 16.00.

 

  1. Trwają wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

 

  1. Mając na uwadze spowodowany koronawirusem stan epidemii przypominamy o wynikającym z zarządzeń odpowiednich władz państwowych i kościelnych obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa przy pomocy maseczki lub części odzieży a także o zachowaniu bezpiecznej odległości. Przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Równocześnie dziękujemy za dotychczasowe stosowanie się do w/w zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych.

 

  1. W liturgii tego tygodnia: poniedziałek – święto św. Bartłomieja, Apostoła; środa – Uroczystość NMP Częstochowskiej; czwartek – wspomnienie św. Moniki; piątek – wspomnienie św. Augustyna, bpa i dokt. Kośc.; sobota – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Życzenia…

 

  1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Bernadeta Warchałowska, Bogumiła Boda, Krystyna Rzońca, Iwona Rzońca, Agnieszka Smoleń. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Chodak Barbara i Łazarz Beata.

 

  1. Trwają wakacje, ale już w przyszłym tygodniu rozpoczęcie roku szkolnego. W związku z tym dzieci niech wcześniej przystąpią do Spowiedzi św. – w ciągu tygodnia przed mszami św.

 

  1. Z racji sierpniowych uroczystości odpustowych – jak już było zapowiadane – niedziela chrzcielna to ostatnia niedziela miesiąca sierpnia.

 

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

 

  1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

  1. Odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Damiana, w poniedziałek o 15.00 będzie pogrzeb śp. Helena Forysiak. Dobry Jezu…