XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019 R.

 1. Dziś w całej Diecezji Tarnowskiej kolejna Niedziela Synodalna. Dziś także odpust w kaplicy pw. MB Częstochowskiej w Dąbrówce Szczepanowskiej – suma o godz. 11.00.

 

 1. W liturgii tego tygodnia: poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej; wtorek – wspomnienie św. Moniki; środa – wspomnienie św. Augustyna, bpa i dokt. Kośc.; czwartek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Życzenia…

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w parafialnej pielgrzymce do kaplicy za trud pielgrzymowania, świadectwo wiary i dar modlitwy. Akcji Katolickiej, druhom OSP i wszystkim pielgrzymom staropolskie Bóg zapłać …

 

 1. Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.

 

 1. Wójt Gminy Pleśna informuje, że można jeszcze zapisać się na listę osób chętnych na dofinansowanie wymiany starego pieca węglowego na nowy piec opalany biomasą lub ekogroszkiem. Deklaracje należy złożyć w Urzędzie Gminy, pok. nr 3. Jednocześnie przypomina, że zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej dla Województwa Małopolskiego, do końca 2022 r. należy wymienić piece nie spełniające wymagań emisyjnych. Brak wymiany może skutkować koniecznością zapłacenia kary wynoszącej nawet do 5 tys. zł.

 

 1. Akcja Katolicka przy Parafii Św. Ducha w Rzuchowej organizuje pielgrzymkę
  do MEDJUGORIE w dniach od 28.09.2019 r. do 06.10.2019 r. Koszt pielgrzymki 450,00 zł + 110 EUR. Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu: 518 774 651.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Szydłowska Renata, Nawrocka Agnieszka, Płaneta Kinga, Szydłowska Krystyna, Przydział Mariola. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Majorek Bogusława i Kochańska Dorota.

 

 1. Na niedzielę 8 września po Mszy św. wieczornej przewiduję zebranie Rady Parafialnej.

 

 1. Trwają wakacje, ale już za tydzień rozpoczęcie roku szkolnego. W związku z tym dzieci niech wcześniej przystąpią do Spowiedzi św. – w ciągu tygodnia przed mszami św.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. W zakrystii jest do odebrania nowy numer Rycerza Niepokalanej.