Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 

 

  1. Dziś odpust w kaplicy pw. MB Częstochowskiej w Dąbrówce Szczepanowskiej – suma o godz. 11.00. Z tej racji zgodnie ze zwyczajem parafii (i jak już było zapowiadane przez poprzednie dwie niedziele) Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00 i 16.00.

 

  1. W liturgii: jutro – wspomnienie św. Augustyna, bpa i dokt. Kośc.; wtorek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Życzenia…

 

  1. W piątek Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia a także rocznica wybuchu II wojny światowej – modlimy się w intencji Ojczyzny.

 

  1. W tym tygodniu I piątek i I sobota września. Spowiedź w tygodniu codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

  1. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży.

 

  1. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

  1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

  1. W następną – I niedzielę miesiąca – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych; składka (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne.

 

  1. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 4 września. Nowy rok szkolny powinno się zaczynać przyjmując Chrystusa do serca w Komunii św. i prosząc o Boże błogosławieństwo. Z tej racji zachęcamy uczniów do spowiedzi św. – niech w najbliższym czasie skorzystają z Sakramentu Pokuty.

 

10. W dn. 8 – 15 września 2023 r. Tydzień Maryjny w Tarnowskiej Bazylice Katedralnej. Informacja w gablocie.

 

11.Dziękujemy za indywidualną ofiarę 200 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać…

 

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 80 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Kowalczyk, Pałucki, Słowik, Damian, Gac. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Kochańska Agnieszka i Chodak Alicja..

 

13.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.