Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Msze św. dziś o godz. 7.00, suma o godz. 11.00 i po południu o 16.00, w kaplicy o 9.00.

 

 1. Trwają wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

 

 1. Trwa 40. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę . Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami.

 

 1. W liturgii tego tygodnia: poniedziałek – wspomnienie NMP, Królowej; środa – święto św. Bartłomieja, Apostoła; piątek –  Uroczystość NMP Częstochowskiej; sobota – wspomnienie św. Moniki. Życzenia…

 

 1. W następną niedzielę odpust ku czci MB Częstochowskiej w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej – suma o godz. 11.00. Z tej racji Msze św. w kościele parafialnym 28 sierpnia br. o godz. 7.00, 9.00 i 16.00.

 

 1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje coroczną pielgrzymkę pieszą z okazji uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej na Dąbrówkę Szczepanowską w sobotę 27 sierpnia 2022 roku, w wigilię uroczystości odpustowej. Jeżeli będzie pogoda sprzyjająca – pielgrzymka wyruszy od kościoła parafialnego ok. godz. 16.15. Po dojściu do kaplicy zostanie tam odprawiona Msza Święta około godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy zarówno w sobotę na pielgrzymkę, jak i w niedzielę na odpust do kaplicy – kto tylko może niech spieszy do Maryi – Matki i Polski Królowej; wszak w kaplicy spogląda Ona na nas w kopii Jasnogórskiego Wizerunku. Druhów OSP prosimy o zadbanie o porządek i bezpieczeństwo zarówno w sobotę podczas pielgrzymki jak i w niedzielę podczas Uroczystości Odpustowej.

 

 1. Dziękujemy mieszkańcom Woli od szosy – gospodarzom tegorocznych dożynek parafialnych za organizację uroczystości. Na  przyszły rok o przygotowanie dożynek parafialnych proszeni są mieszkańcy Leszczyn i Tubendzy.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali dla pożytku, dobra parafii – za prace porządkowe przy kościele przed odpustem; dziękujemy panom, którzy przeprowadzili pielęgnacyjne prace przy krzewach obok kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Jasiński, Radliński, Ziewacz, Korus, Korus. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Sumara Lucyna, Marta Jadwiga.

 

 1. Rodzinie pp. Ciupek dziękujemy za ofiarę 200 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać…

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.