XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2019 R.

1. Przeżywamy I niedzielę miesiąca, to niedziela adoracyjna, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Dziś kolejna, 80 rocznica wybuchu II wojny światowej – modlimy się za tych, którzy położyli życie na ołtarzu Ojczyzny. Zgodnie z prośbą Biskupa Tarnowskiego 1 września 2019 roku czyli dziś o godzinie 14.00 będą dzwonić  dzwony kościelne w kościołach diecezji tarnowskiej. Będzie to stanowiło wyjątkową formę wspomnienia o ofiarach najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny. To zarazem Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

1. Jutro o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

1. W środę Msza św. z Nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota września. Chciejmy brać jak najliczniejszy udział w tych nabożeństwach: I czwartek – dzień wdzięczności za dar Eucharystii i Kapłaństwa, dzień szczególnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego; I piątek – dzień szczególnego wynagradzania Sercu Jezusowemu za grzechy i zniewagi, dzień modlitwy za misje i misjonarzy; I sobota – dzień wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi. Przez to nabożeństwo wynagradzamy pięć różnych zniewag i bluźnierstw raniących Niepokalane Serce Maryi:
    1. bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu,
    2. bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu,
    3. bluźnierstwa przeciw Jej Boskiemu Macierzyństwu i nieuznawanie w Niej Matki ludzi,
    4. znieważanie czynione przez tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę do Niepokalanej Matki,
    5. obrazę czynioną przez tych, którzy znieważają Ją w Jej świętych wizerunkach.

1. W czwartek od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Prosimy Członków Akcji Katolickiej o poprowadzenie adoracji.

1. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 18.00, a kaplicy o godz. 15.30. Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 14.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszam kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VIII wraz z rodzicami. Podczas liturgii złożą prośby o wpisanie na listę kandydatów do Bierzmowania. Gotowe formularze do odebrania wcześniej w zakrystii.
  2. W I sobotę o godz. 6.30 prosimy Róże Różańcowe o poprowadzenie modlitwy Różańcowej. O godz. 7.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy z racji I Soboty.

1. W niedzielę Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.

1. Dziękujemy pielgrzymom Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do tronu Jasnogórskiej Królowej Polski za świadectwo wiary – trud pielgrzymowania i modlitwę w intencji naszej parafii. Dziękujemy za przesłane pozdrowienia z trasy pielgrzymki.

1. Spotkania: w środę o godz. 16.30 – LSO, w piątek po Mszy św. wieczornej – Grupa Młodzieżowa, w przyszłą niedzielę 8 września po Mszy św. wieczornej zebranie Rady Parafialnej. Zapraszamy.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę na kwiaty 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Szydłowska Janina, Janicka Dorota, Krawczyk Alicja, Krawczyk Grażyna, Krawczyk Natalia. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Rozpęda Stanisława i Ligęza Halina.

1. Szczegółowe informacje o Wielkim Odpuście w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie i o Tygodniu Maryjnym w Tarnowskiej Bazylice Katedralnej – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej są umieszczone w gablocie w przedsionku kościoła.