Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca – synodalna. Dziś odpust w kaplicy pw. MB Częstochowskiej w Dąbrówce Szczepanowskiej – suma o godz. 11.00. Z tej racji zgodnie ze zwyczajem parafii (i jak już było zapowiadane przez poprzednie dwie niedziele) Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00 i 16.00.

 

 1. W liturgii: jutro – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; sobota – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dok. Kośc. Życzenia…

 

 1. Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego będzie w kościele parafialnym w czwartek o godz. 8.00. Nowy rok szkolny powinno się zaczynać przyjmując Chrystusa do serca w Komunii św. i prosząc o Boże błogosławieństwo. Z tej racji zachęcamy uczniów do spowiedzi św. –  niech w najbliższym czasie skorzystają z Sakramentu Pokuty.

 

 1. Również w czwartek Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia a także rocznica wybuchu II wojny światowej – modlimy się w intencji Ojczyzny.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota września. Spowiedź w tygodniu codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja – modlitwa za powołanych i o nowe powołania.

 

 1. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 18.00, w kaplicy o 16.30. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży.

 

 1. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

 1. W następną – I niedzielę miesiąca – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych; składka (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne.

 

 • W dn. 8 – 15 września 2022 r. Tydzień Maryjny w Tarnowskiej Bazylice Katedralnej.

 

 • Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 150 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Plichta – Gutwiński, Korus, Łabuda, Słowik – Gajdur, Słowik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Marta Halina i Kucharska Halina.
 1. Zgodnie z informacją podawaną na pogrzebach do odprawienia poza parafię przekazano część zamówionych intencji mszalnych za: Śp. Alfred Pabian, Śp. Halina Damian, Śp. Janina Rzeszutko, Śp. Elżbieta Ziewacz, Śp. Emilia Mitręga, Śp. Józef Pałucki, Śp. Adam Pałucki.

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.