1. Dziś odpust w kaplicy pw. MB Częstochowskiej w Dąbrówce Szczepanowskiej – suma o godz. 11.00. Z tej racji zgodnie ze zwyczajem parafii ( i jak już było zapowiadane przez poprzednie dwie niedziele) Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00 i 16.00.

 

 1. Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego będzie w kościele parafialnym w środę o godz. 8.00. Nowy rok szkolny powinno się zaczynać przyjmując Chrystusa do serca w Komunii św. i prosząc o Boże błogosławieństwo. Z tej racji zachęcamy uczniów do spowiedzi św. –  niech w najbliższym czasie skorzystają z Sakramentu Pokuty.

 

 1. Również w środę Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia a także rocznica wybuchu II wojny światowej – modlimy się w intencji Ojczyzny.

 

 1. W piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dok. Kośc. Życzenia…

 

 1. Mając na uwadze spowodowany koronawirusem stan epidemii przypominamy o wynikającym z zarządzeń władz państwowych i kościelnych obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa przy pomocy maseczki a także o zachowaniu bezpiecznej odległości. Przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Równocześnie dziękujemy za dotychczasowe stosowanie się do w/w zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota września. Spowiedź w tygodniu codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja – modlitwa za powołanych i o nowe powołania.

 

 1. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 18.00, w kaplicy o 16.30. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii, ktoś bowiem może odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce. Należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

 

 1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

 1. W następną – I niedzielę miesiąca – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych; składka (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP w przyszłą niedzielę ofiary do puszek dla Afgańczyków – o przeprowadzenie zbiórki prosimy Parafialny Oddział Caritas.

 

12. Szczegółowe informacje o uroczystościach odpustowych w Tarnowskiej Bazylice Katedralnej i w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie są umieszczone w gablocie.

 

13. Sebastian Ligęska, Przewodnik Grupy nr 3 PPT informuje, że „Spotkanie popielgrzymkowe grupy nr 3 Świętego Brata Alberta odbędzie się 12.09.2021 (niedziela) o godz. 17.00 w Kaplicy w miejscowości Biała.”

 

14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Pabian, Paciorek, Drożdż, Witkowski, Szydłowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Skubisz Paulina, Różowska Bernadetta, Piszczek Agata.

 

15. Informacja z Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej dla osób potrzebujących pomocy – w gablocie.

 

16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

17. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbył się pogrzeb śp. Marii Trytek. Dobry Jezu…