Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne.

 

 1. Jutro o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

 

 1. W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja – modlitwa za powołanych i o nowe powołania. Po Mszy św. zebranie Akcji Katolickiej.

 

 1. W piątek Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej. Po Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego. A Msze św. w kościele parafialnym o godz.7.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od potraw mięsnych. Po Mszy św. wieczornej zebranie Rady Parafialnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie rozpocznie się XIII Tydzień Wychowania, pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.

 

 1. Szczegółowe informacje o Tygodniu Maryjnym w Tarnowskiej Bazylice Katedralnej – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej są umieszczone w gablocie.

 

 1. Informacja od Caritas Diecezji Tarnowskiej: W związku z licznymi w ostatnich dniach nawałnicami, które przeszły przez wiele terenów naszej diecezji i dokonały zniszczeń zarówno w infrastrukturze, jak i w gospodarstwach domowych informuję, że Caritas Diecezji Tarnowskiej – jak zawsze w takich wypadkach – jest gotowa przyjść z pomocą osobom poszkodowanym. Pomoc może dotyczyć przede wszystkim remontu budynków mieszkalnych, które ucierpiały z powodu podtopienia lub uszkodzenia dachu przez wichurę. Aby taką pomoc otrzymać należy wypełnić wniosek i złożyć go Biurze CARITAS. Wniosek do odebrania na stronie Caritas Diecezji Tarnowskiej lub w kancelarii parafialnej.

 

 1. Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie – szczegóły w gablocie.

 

 1. Fundacja Opes139 oraz Wspólnota Mężczyzn św. Józefa zapraszają rodziców po stracie dziecka, ich rodziny oraz wszystkich, którym bliska jest ochrona życia do wspólnego pielgrzymowania Drogą Nadziei z Tarnowa do Zabawy – szczegóły w gablocie.

 

 1. Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:
 • przez uczestników metropolitalnej pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu (6-8 września br.)
 • przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na ostatnią tacę gospodarczą: w kaplicy 797 zł., w kościele 3 482 zł. Całość wpłacona na konto parafialne.

 

 1. Dziękujemy za ofiarę 500 zł na kościół p. Piotrowi Skórka z Chicago. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Cetera, Sokół, Sroka, Skiba, Borczuch. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Sumara Małgorzata i Zapart Elżbieta…

 

 1. Po ostatnich wichurach warto zwrócić uwagę na stan porządku na grobach na cmentarzu parafialnym.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.