Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

1. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego będzie w poniedziałek czyli jutro o godz. 18.00. O uczestnictwie uczniów niech zdecydują ich rodzice. Nowy rok szkolny powinno się zaczynać przyjmując Chrystusa do serca w Komunii św. i prosząc o Boże błogosławieństwo. Z tej racji przed tygodniem zachęcaliśmy już uczniów do spowiedzi św. Jeśli tego nie uczynili, niech w najbliższym czasie skorzystają z Sakramentu Pokuty.

1. Informacja Dyrektora Szkoły o rozpoczęciu roku szkolnego jest w gablocie i na stronie parafii.

1. Mając na uwadze spowodowany koronawirusem stan epidemii przypominamy o wynikającym z zarządzeń odpowiednich władz państwowych i kościelnych obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa przy pomocy maseczki lub części odzieży a także o zachowaniu bezpiecznej odległości. Przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Równocześnie dziękujemy za dotychczasowe stosowanie się do w/w zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych.

1. We wtorek Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia a także rocznica wybuchu II wojny światowej – modlimy się w intencji Ojczyzny.

1. W czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dok. Kośc. Życzenia…

1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota września. Spowiedź przed I piątkiem w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

1. W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja – modlitwa za powołanych i o nowe powołania.

1. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 18.00, w kaplicy o 16.30. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. Na Mszę św. wieczorną w I piątek zapraszamy kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VIII wraz z rodzicami. Podczas liturgii złożą prośby o wpisanie na listę kandydatów do Bierzmowania. Gotowe formularze do odebrania wcześniej w zakrystii.
  2. Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii, ktoś bowiem może jeszcze odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii lub kancelarii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce. Należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

1. W I sobotę o godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i o poprowadzenie modlitwy różańcowej wynagradzającej prosimy Różę Matek MB Różańcowej (p. Teresy Gawron), potem inne modlitwy z racji I Soboty, zakończenie modlitwy adoracyjnej i Msza św.

1. Tarnowska KANA zaprasza i informuje, że trwa rekrutacja na zajęcia w roku szkolnym 2020/2021. Kursy językowe i przedmiotowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przygotowanie do egzaminów i matury oraz kurs języka migowego. Szczegóły na stronie: kana.pl

• Informacja o odpuście w Tuchowie: W odpowiedzi na zapytania pielgrzymów tuchowskich odpustów, został zorganizowany odpust ku czci Matki Bożej Tuchowskiej, w terminie od 4-go do 8-go września br. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie i na stronie internetowej. W dobie światowego kryzysu zapraszamy wszystkich wiernych do Tuchowa. W imieniu wspólnoty redemptorystów zaprasza o. Bogusław Augustowski, proboszcz i kustosz sanktuarium. Program Odpustu

• Szczegółowe informacje o Wielkim Odpuście w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie w 100-lecie koronacji są umieszczone w gablocie.Program Odpustu

• Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Anna Włodarczyk, Zenobia Lisowska, Monika Kawula, Aneta Trybulec, Barbara Jurek. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Stefańska Monika i Banach Małgorzata.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

• Intencje mszalne – osobna kartka.