Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne.

 

 1. W czwartek Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej. Po Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego. A Msze św. w kościele parafialnym o godz.7.00 i 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie rozpocznie się XII Tydzień Wychowania, pod hasłem: „JA JESTEM DROGĄ I PRAWDĄ, I ŻYCIEM” (J 14,6)”.

 

 1. Szczegółowe informacje o Tygodniu Maryjnym w Tarnowskiej Bazylice Katedralnej – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej są umieszczone w gablocie. W piątek 9 września o godz. 19.30 na Placu Katedralnym rozpocznie się koncert „Jezus w Centrum”.

 

 1. Informacja od Dziekana Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie (także w gablocie): Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Turski, Skórka, Lisowski, Stasik, Lisowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Chodak Renata i Kawa Małgorzata..

 

 1. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Niech dzieci angażują się w życie parafii i kształtują swoje życie religijne uczestnicząc w poszczególnych nabożeństwach roku liturgicznego – przypominamy zwłaszcza o niedzielnych i świątecznych Mszach św. i o pierwszych piątkach miesiąca. Terminy spotkań formacyjnych przed I Komunią św. i Bierzmowaniem zostaną podane w najbliższym czasie. Kandydaci do bierzmowania: uczestniczą w spotkaniach formacyjnych i spełniają wymagania wg programu WiaryGodni, które będą im podane na pierwszym spotkaniu formacyjnym; uczniowie klasy VII przygotowują się do egzaminu sprawdzającego przed Bierzmowaniem i wszyscy, zarówno uczniowie kl. VII jak i VIII uczestniczą w poszczególnych nabożeństwach roku liturgicznego a zwłaszcza w pierwszych piątkach miesiąca. W zakrystii są do odebrania stosowne deklaracje przystąpienia do grona kandydatów do bierzmowania, które zainteresowani z kl. VII i VIII złożą podpisane przez nich i ich rodziców na najbliższym spotkaniu formacyjnym.

 

 1. Zaproszenie z Parafii Zbylitowska Góra: W niedzielę 11 września – Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Zbylitowskiej Górze. Uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 11:00. Po południu zapraszamy wszystkie rodziny na festyn „Parafia z sercem”. Ciekawy program artystyczny, dmuchane zamki, potrawy kulinarne, koncerty, modlitwa i integracja mogą być doskonałą formą pożegnania wakacji. O godzinie 16:30 Koncert Zespołu KORDIAN. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. Przypomnienie: Kancelaria Parafialna czynna jest w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Narzeczeni w środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W niedziele i święta nie załatwia się spraw urzędowych.

 

 1. Spotkania: w piątek po Mszy św. wieczornej – Grupa Młodzieżowa.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.