1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP z minionej niedzieli ofiary do puszek dla Afgańczyków.

1. W środę Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej. Po Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego. A Msze św. w kościele parafialnym o godz.7.00 i 18.00.

1. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie rozpocznie się XI Tydzień Wychowania, którego hasłem będzie wezwanie „W blasku ojcostwa”.

1. Spotkanie popielgrzymkowe grupy nr 3 Świętego Brata Alberta odbędzie się 12.09.2021 (niedziela) o godz. 17.00 w Kaplicy w miejscowości Biała.

1. Szczegółowe informacje o Tygodniu Maryjnym w Tarnowskiej Bazylice Katedralnej – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej są umieszczone w gablocie.

1. Informacja od Dziekana Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie – w gablocie.

1. W najbliższą niedzielę; 12 września; odbędzie się Festyn Parafialny w Zbylitowskiej Górze z okazji odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. W programie występy zespołów parafialnych, pokazy tańca nowoczesnego, grill i słodka kawiarenka. Główną atrakcją jest koncert zespołu pieśni i tańca ŚWIERCZKOWIACY oraz Gwiazda Wieczoru: KABARET MARCINA DAŃCA.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Marta, Kowynia-Cich, Słowik-Jurkiewicz-Kolasa, Kuzara-Sajdak, Słowik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Nosek Agnieszka i Górowska Krystyna.

1. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Niech dzieci angażują się w życie parafii i kształtują swoje życie religijne uczestnicząc w poszczególnych nabożeństwach roku liturgicznego – przypominamy zwłaszcza o niedzielnych i świątecznych Mszach św. i o pierwszych piątkach miesiąca. Terminy spotkań formacyjnych przed I Komunią św. i Bierzmowaniem zostaną podane w najbliższym czasie. Kandydaci do bierzmowania: uczniowie klasy VIII uczestniczą w spotkaniach formacyjnych i spełniają wymagania wg nowego programu WiaryGodni, które będą im podane na pierwszym spotkaniu formacyjnym; uczniowie klasy VII przygotowują się do egzaminu sprawdzającego przed Bierzmowaniem i wszyscy, zarówno uczniowie kl. VII jak i VIII uczestniczą w poszczególnych nabożeństwach roku liturgicznego a zwłaszcza w pierwszych piątkach miesiąca.

1. Spotkania: w czwartek o godz. 19.00 – Akcja Katolicka, w piątek po Mszy św. wieczornej – Grupa Młodzieżowa.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Wydanie specjalne Gościa Niedzielnego o kard. Stefanie Wyszyńskim po 10 zł.

1. Informacja od Wójta Gminy Pleśna – osobna kartka i w gablocie.