Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

  1. Przeżywamy II niedzielę miesiąca września. Dziś w Markowej koło Łańcuta beatyfikacja rodziny Ulmów. Dziś także odpust w Zbylitowskiej Górze.

 

  1. Od dziś przeżywamy XIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca” oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (10 -16 IX).

 

  1. W liturgii: środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i dok. Kośc.; czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nawiązuje ono do odnalezienia przez cesarzową św. Helenę drzewa krzyża w Jerozolimie. To święto przypomina nam o miejscu i znaczeniu krzyża w naszej wierze. Prośmy, aby krzyż Jezusa, znak naszego zbawienia, był przez nas coraz lepiej rozumiany i coraz bardziej miłowany; piątek – wspomnienie NMP Bolesnej; sobota – wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa i męcz. Życzenia….

 

  1. W środę 13 dzień miesiąca – w ramach kolejnego Nabożeństwa Fatimskiego po Mszy św. o godz. 18.00 procesja różańcowa. Zachęcamy do licznego udziału.

 

  1. Następna niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszki w tym dniu na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie i Tarnowie. To trzecia niedziela miesiąca – chrzcielna.

 

  1. W piątek po Mszy św. wieczornej – tradycyjnie spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

  1. Osobom działającym w Radzie Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej i Grupie Młodzieżowej dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie zbliżających się Świętych Misji Parafialnych – dostarczenie do poszczególnych domów w parafii programów Misji. W niektórych rejonach już dostarczono a w innych w najbliższym czasie to nastąpi. Dziękujemy też za wiele innych wykonanych prac na rzecz parafii.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 50 zł.. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Strojny, Skiba, Janicki – Lazarowicz, Koza, Szydłowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Słowik Józefa i Sikora Dorota.

.

  1. Ogłoszenie P. Sołtysa – osobna kartka.

 

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.