1. Przeżywamy II niedzielę miesiąca września. Jest to dzień beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, założycielki Zakładu dla ociemniałych w Laskach. Msza św. beatyfikacyjna rozpocznie się o godzinie 12.00. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu oglądając transmisję. Dziś także odpust w Zbylitowskiej Górze.

1. Od dziś przeżywamy XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”.

1. W liturgii: poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i dok. Kośc.; wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nawiązuje ono do odnalezienia przez cesarzową św. Helenę drzewa krzyża w Jerozolimie. To święto przypomina nam o miejscu i znaczeniu krzyża w naszej wierze. Prośmy, aby krzyż Jezusa, znak naszego zbawienia, był przez nas coraz lepiej rozumiany i coraz bardziej miłowany; środa – wspomnienie NMP Bolesnej; czwartek – wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa i męcz.; sobota – święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski. Życzenia….

1. Jutro 13 dzień miesiąca – w ramach kolejnego Nabożeństwa Fatimskiego po Mszy św. o godz. 18.00 procesja różańcowa. Zachęcamy do licznego udziału.

1. Następna niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszki w tym dniu na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie i Tarnowie. To trzecia niedziela miesiąca – chrzcielna.

1. Spotkania: w środę o godz. 16.30 – LSO, podczas Mszy św. wieczornej dzieci klasy III SP wraz z rodzicami – rozpoczęcie spotkań formacyjnych przed I Spowiedzią i Komunią św. – po Nowennie krótkie spotkanie organizacyjne a w piątek po Mszy św. wieczornej – Grupa Młodzieżowa.

1. Zgodnie z zaleceniami uczniowie klasy VIII w swojej, a więc w parafii faktycznego zamieszkania uczestniczą w spotkaniach formacyjnych i spełniają wymagania wg nowego programu WiaryGodni. Na Mszę św. wieczorną w przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VIII wraz z rodzicami. Zostaną wtedy przedstawione zasady nowego programu WiaryGodni i kandydaci – ponieważ chodzą do szkół także poza parafią – złożą prośby o wpisanie na listę kandydatów do Bierzmowania. Gotowe formularze do odebrania wcześniej – już od dziś – w zakrystii. Również do odebrania w zakrystii stosowne dzienniczki dla uczniów kl. VII z naszej parafii, które będą im przypominać o wymaganych praktykach religijnych w ciągu roku w ramach przygotowania do Bierzmowania.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Barwacz, Francuz, Grochola, Jagoda, Majorek. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Słowik Jolanta i Ryczek Małgorzata.