Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po prymarii.

1. We wtorek Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. A Msze św. w kościele parafialnym w tym dniu o 7.00 i 18.00; w kaplicy o 16.30. W tym dniu parafialny etap jubileuszu 25-lecia istnienia i działania po reaktywacji Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

1. Następna niedziela to 13 dzień miesiąca – w ramach kolejnego Nabożeństwa Fatimskiego po Mszy św. o godz. 16.00 procesja różańcowa. Zachęcamy do licznego udziału.

1. Szczegółowe informacje o Tygodniu Maryjnym w Tarnowskiej Bazylice Katedralnej – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej są umieszczone w gablocie.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Agnieszka Smoleń, Krystyna Bała, Cecylia Prusak, Barbara Pytel, Dorota Szajna. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Prymas Halina i Zapart Katarzyna.

1. W dniach 13 – 19 września 2020 r. Tydzień Wychowania.

1. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Niech dzieci angażują się w życie parafii i kształtują swoje życie religijne uczestnicząc w poszczególnych nabożeństwach roku liturgicznego – przypominamy zwłaszcza o niedzielnych i świątecznych Mszach św. i o pierwszych piątkach miesiąca. Kandydaci do bierzmowania: uczniowie klasy VIII uczestniczą w spotkaniach formacyjnych i spełniają wymagania podane podczas spotkania formacyjnego w miniony I piątek; uczniowie klasy VII oprócz przygotowania do egzaminu sprawdzającego uczestniczą w poszczególnych nabożeństwach roku liturgicznego a zwłaszcza w pierwszych piątkach miesiąca. Otrzymali na katechezie stosowne dzienniczki, które o tym będą im przypominać. Uczniowie uczący się w szkołach poza parafią mogą je odebrać w zakrystii.

1. Spotkania: w środę o godz. 16.30 – LSO, podczas Mszy św. wieczornej dzieci klasy III SP wraz z rodzicami – rozpoczęcie spotkań formacyjnych przed I Spowiedzią i Komunią św. – po Nowennie krótkie spotkanie organizacyjne a w piątek po Mszy św. wieczornej – Grupa Młodzieżowa.

1. Intencje mszalne – osobna kartka.