Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Przeżywamy II niedzielę miesiąca września. Dziś także odpust w Zbylitowskiej Górze.

Uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 11:00. Po południu festyn „Parafia z sercem”.

 

 1. Od dziś przeżywamy XII Tydzień Wychowania pod hasłem „JA JESTEM DROGĄ I PRAWDĄ I ŻYCIEM” (J 14,6)” oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (11-17 września).

 

 1. W liturgii: wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i dok. Kośc.; środa – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nawiązuje ono do odnalezienia przez cesarzową św. Helenę drzewa krzyża w Jerozolimie. To święto przypomina nam o miejscu i znaczeniu krzyża w naszej wierze. Prośmy, aby krzyż Jezusa, znak naszego zbawienia, był przez nas coraz lepiej rozumiany i coraz bardziej miłowany; czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej; piątek – wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa i męcz. Życzenia….

 

 1. We wtorek 13 dzień miesiąca – w ramach kolejnego Nabożeństwa Fatimskiego po Mszy św. o godz. 18.00 procesja różańcowa. Zachęcamy do licznego udziału.

 

 1. Następna niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszki w tym dniu na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie i Tarnowie. To trzecia niedziela miesiąca – chrzcielna.

 

 1. Spotkania: w środę o godz. 16.30 – LSO a w piątek po Mszy św. wieczornej – tradycyjnie Grupa Młodzieżowa.

 

 1. Zgodnie z zaleceniami uczniowie klasy VIII w swojej, a więc w parafii faktycznego zamieszkania uczestniczą w spotkaniach formacyjnych i spełniają wymagania wg programu WiaryGodni. Na Mszę św. wieczorną w przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VII i VIII wraz z rodzicami. Zostaną wtedy przedstawione zasady programu WiaryGodni i kandydaci  z kl. VII i VIII złożą uprzednio podpisane przez nich i ich rodziców deklaracje przystąpienia do grona kandydatów do bierzmowania. Gotowe formularze do odebrania wcześniej – już od ubiegłej niedzieli – w zakrystii. Kandydaci, ponieważ chodzą do szkół także poza parafią niech na deklaracji w prawym górnym rogu zaznaczą która klasa (VII czy VIII).

 

 1. Państwu Teresie i Stanisławowi Gawron dziękujemy za ofiarę 500 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Janiczek, Tabaka, Boda, Gawron, Słowik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Mrzygłód Sławomira i Chodak Anna.

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. Spotkanie popielgrzymkowe grupy nr 3 św. Brata Alberta odbędzie się w niedzielę 18 września, w Kościele Parafialnym w Błoniu. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 16.00.

 

 1. Ogłoszenie P. Sołtysa – osobna kartka.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. Stanisława Noska. Dobry Jezu…