Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Odpust w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Tarnowie. Ofiary do puszki na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JP II
  w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. W liturgii tygodnia: jutro święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski, patronalne święto młodzieży polskiej; środa – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męcz.; czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; sobota – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezb. Życzenia…

 

 1. W naszej parafii w sobotę rozpoczęcie Świętych Misji Parafialnych. Gromadzimy się jak najliczniej na godz. 18.00 w kościele parafialnym – nastąpi obrzęd wprowadzenia O. Misjonarza a potem Msza św. koncelebrowana na rozpoczęcie Misji.

 

 1. Następna niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość. Program obchodów diecezjalnych w Szczepanowie jest w gablocie. To również ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

 

 1. Rycerstwo Niepokalanej w Koszycach Wielkich organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla i Bolestraszyc w sobotę, 30 września br. Koszt wyjazdu: 120 zł od osoby. Zapisy i szczegółowe informacje u p. Barbary Grzesik – tel. 668 383 768. Organizowany jest też wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę w niedzielę, 24 września br. Zapisy u ks. proboszcza z Koszyc Wielkich do 20 września pod nr. tel. 535 222 500.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 60 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Kuta, Kuta, Majorek – Płaneta – Mach, Mika – Popek, Patyk. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Sikora Gabriela, Rymarowicz Angelika

 

 1. W środę podczas Mszy św. wieczornej spotkanie dzieci klasy III SP wraz z rodzicami – rozpoczęcie spotkań formacyjnych przed I Spowiedzią i Komunią św. – po Nowennie krótkie spotkanie organizacyjne a w piątek tradycyjnie spotkanie  Grupy Apostolskiej.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 29 zł, kalendarz ścienny – 9 zł.

 

 1. Kolejny kurs dla fotografów i filmowców, którzy chcą wykonywać swoją pracę w czasie liturgii odbędzie się w sobotę 18 listopada br. w WSD w Tarnowie. Jest on organizowany przez Diecezjalną Komisję Liturgiczną. Już zostały otwarte zapisy na ten kurs.  Zapisu (do 13 listopada włącznie) można dokonać elektronicznie przez stronę kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl lub telefonicznie w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego.

 

 1. Ogłoszenia pp. Sołtysów (osobne kartki – odczytać).

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

Odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Szydłowskiego. Dobry Jezu