Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dziś XXII Dzień Papieski. Nabożeństwo różańcowe o 15.30 w intencji życia, małżeństw i rodzin. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Trzecia niedziela miesiąca – zgodnie ze zwyczajem parafii – chrzcielna.

 

 1. Jutro wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.; we wtorek święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patronalne Święto Służby Zdrowia. Obejmujemy modlitwą wszystkich troszczących się o nasze zdrowie i życie, pamiętamy także o wszystkich chorych i cierpiących. W czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.; w sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II, pap., patrona Małopolski i Zakliczyna. Życzenia…

 

 1. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. Składka w tym dniu na misje. Spotkanie róż różańcowych w tym roku będzie miało miejsce w Muszynie, w kościele pw. bł. Marii Teresy w dniu 22 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, rozpoczynającego Tydzień Misyjny o godz. 10.00.

 

 1. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 30, potem Msza św. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram prowadzących w gablocie. Dziękujemy prowadzącym modlitwę w tygodniu.

 

 1. Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Kandydatów do Bierzmowania – kl. VIII a w  piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Na stoliku z czasopismami religijnymi są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych.

 

 1. Powoli przygotowujemy się zewnętrznie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Prosimy, by robiąc porządki na cmentarzu pamiętać, że cmentarz, to miejsce spoczynku naszych bliskich zmarłych, kiedyś wielu z nas, zadbajmy więc o szacunek dla tego miejsca i otoczenia, nie wyrzucamy śmieci na skarpę, ani na sąsiednie posesje czy groby.

 

8. Zakończył się etap zgłaszania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory. Będą przygotowane opieczętowane pieczęcią parafialną karty do głosowania (głos oddany na karcie innej, bez pieczęci zostanie uznany za nieważny). Każdy z głosujących podaje na karcie do głosowania dwóch spośród zgłoszonych kandydatów. Wybieramy 10 osób.

 9. Dziękujemy pewnej rodzinie za ofiarę 200 zł. i ofiarę od ubierających ołtarz ze Zwódki 200 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 180 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Skrzelowski, Rymarowicz, Sękowski, Sumara-Starzyk, Motyka, Kwaśnik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Damian Stanisława i Damian Józefa.

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Jest tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 28 zł, kalendarz ścienny– 8 zł.

 

 1. Informacja od Wójta Gminy Pleśna dot. gminnych obchodów 78. rocznicy rozformowania batalionu AK “Barbara” – w gablocie.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny po 8 zł. Jest też dla dzieci przedszkolnych i szkolnych Promyczek Dobra po 6 zł.