Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. Niech ten tydzień obudzi w nas zapał niesienia dobrej nowiny o miłości Boga wszędzie tam, gdzie prowadzą ścieżki naszego życia. Tam zaś, gdzie nie możemy dotrzeć fizycznie, głośmy Boże Miłosierdzie wytrwałą modlitwą. Dziś składka na misje.

1. Zaplanowane w Zabawie na dzień 24 października coroczne Misyjne Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną zostaje odwołane. Zachęcamy jednak wszystkich do zjednoczenia się na Eucharystii i modlitwie różańcowej, które będą transmitowane z sanktuarium bł. Karoliny o godz. 17.00. Będzie to również okazja do wspomnienia ks. Jana Czuby w 22. rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Transmisja przez: RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz kanał Youtube sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

1. Na dziś w całej Polsce zaplanowane było liczenie wiernych, ale “w trosce o zdrowie i życie wiernych, w kontekście ogłoszonych kolejnych obostrzeń epidemicznych dotyczących również zgromadzeń liturgicznych, planowane liczenie wiernych nie odbędzie się”.

1. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych (1 osoba na 4m2w „strefie żółtej” i 1 osoba na 7m2 w „strefie czerwonej”) Bp Ordynariusz ponownie udziela na terenie całej Diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Tych, którzy z niej skorzystają, gorąco zachęca do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w niej w dni powszednie. Pamiętajmy przy tym, o słowach naszego Zbawiciela – „Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego […], nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało […], ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (J 6 53-54). Z całym Dekretem Ks. Bpa można zapoznać się na stroni Diecezji, parafii a także jest w gablocie.

1. Decyzją władz od 17 października br. w kościołach w strefie żółtej obowiązuje zasada: jedna osoba na 4 m2. W naszym kościele może być równocześnie 102 osoby (nawa główna, nawy boczne i przedsionki), a w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej 29 osób (nawa i przedsionek głównego wejścia). Należy zachować wymaganą odległość 2 metrów zajmując całą powierzchnię kościoła, a nie tylko ławki w nawie głównej, jak również 2 metry podczas wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Prosimy, aby wchodząc do kościoła parafialnego, zabrać ze sobą kartę wstępu z koszyczka, żeby wchodzące kolejne osoby wiedziały, ile osób jest wewnątrz kościoła. Jeśli brak kart wstępu, prosimy nie wchodzić do wnętrza. Wychodząc z kościoła karty odkładamy do koszyczka a nie zabieramy ze sobą do domu. Po każdej Mszy św. zostaną poddane dezynfekcji i będą służyć następnym osobom. Przypominamy, że przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Równocześnie dziękujemy za dotychczasowe stosowanie się do w/w zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych.

1. Dziś Patronalne Święto Służby Zdrowia. Obejmujemy modlitwą wszystkich troszczących się o nasze zdrowie i życie, pamiętamy także o wszystkich chorych i cierpiących. We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.; czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II. Życzenia…

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła a zarazem Niedziela Synodalna.

1. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 30, potem Msza św. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie. Dziękujemy prowadzącym modlitwę w tygodniu.

1. Sytuacja spowodowana koronawirusem jest dynamiczna – pomyślmy o spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych – przypominamy wszystkim, że jest codziennie przez pół godziny przed Mszą św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

1. Na stoliku z czasopismami religijnymi są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych.

1. Powoli przygotowujemy się zewnętrznie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Prosimy, by robiąc porządki na cmentarzu, śmieci wyrzucać w stosowne miejsce a nie na sąsiednie groby. Cmentarz, to miejsce spoczynku naszych bliskich zmarłych, kiedyś wielu z nas, zadbajmy więc o szacunek dla tego miejsca.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy: Stanisława Kipczak, Katarzyna Despet, Stanisław Siedlik, Krystyna Cebulska, Elżbieta Witek. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Koza Maria i Sumara Michalina.

1. Intencje mszalne – osobna kartka.