Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Patronalne święto młodzieży polskiej (św. Stanisława Kostki). Odpust w par. św. Stanisława Kostki w Tarnowie. Ofiary do puszki na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Według zarządzenia Biskupa Ordynariusza w tym roku przypada czas wyborów do Rad Duszpasterskich w każdej Parafii naszej Diecezji. Proszę zgłaszać na małych kartkach kandydatów do Rady Duszpasterskiej do 14 października. Dobrze byłoby przy nazwisku podać dla orientacji rejon parafii z którego jest proponowany kandydat. Lista kandydatów zostanie wywieszona w niedzielę 16 października. Wybory będą 23 października w niedzielę. Kartki z nazwiskami kandydatów wrzucamy do urny na stoliku z gazetami. Obok urny są kartki i długopisy do wykorzystania. Wybrany kandydat musi wyrazić zgodę na wejście w skład Rady. Proszę zgłaszać osoby, które wiedzą, że będą zgłoszone do wyborów.

 

Kandydatem w wyborach może być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, która przyjęła Sakrament Bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych – czytamy w regulaminie wyboru Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej punkt 5. W skład Rady Duszpasterskiej wchodzą trzy grupy członków: z urzędu, z nominacji proboszcza oraz wybrani przez Parafian.

 

 1. W liturgii tygodnia: wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męcz.; środa – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; piątek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezb. Życzenia…

 

 1. Następna niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość. Będzie organizowana z naszego Dekanatu pielgrzymka autokarowa do Szczepanowa połączona z modlitwą za ludzi uzależnionych i zniewolonych przez alkohol. Wyjazd z Pleśnej o 8.45, potem w kolejności Szczepanowice (ok. godz. 9.00 z placu starej szkoły) i kolejne parafie Dekanatu, czyli kolejność taka jak w latach poprzednich. W drodze powrotnej (zgodnie z tradycją) chwila modlitwy w Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej. Pragnę przypomnieć, że (podobnie jak w latach ubiegłych) każdy uczestnik opłaca sobie osobiście autokar bezpośrednio u kierowcy. Dzieci bezpłatnie.

 

 1. Organizowany jest dekanalny wyjazd na XXXVIII Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę w niedzielę, 25 września br. Koszt 60 zł od osoby. Zapisy (do środy, 20 września) i informacje szczegółowe u ks. proboszcza z Koszyc Wielkich – tel. 535 222 500.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Kapusta, Słowik, Drozdowski – Słupek, Wantuch, Derus. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Smoleń Agata i Rynczak Bogusława.
 2. Dziś podczas Mszy św. popołudniowej zapowiadana przed tygodniem celebracja dla kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie kandydatów wraz z rodzicami. Zostaną wtedy przedstawione zasady programu WiaryGodni i kandydaci – także  chodzący do szkół poza parafią – złożą deklaracje/prośby o wpisanie na listę kandydatów do Bierzmowania. Gotowe formularze do odebrania wcześniej – już od dwóch tygodni – w zakrystii.

 

 1. W środę podczas Mszy św. wieczornej spotkanie dzieci klasy III SP wraz z rodzicami – rozpoczęcie spotkań formacyjnych przed I Spowiedzią i Komunią św. – po Nowennie krótkie spotkanie organizacyjne a w piątek tradycyjnie spotkanie  Grupy Młodzieżowej.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 28 zł, kalendarz ścienny– 8 zł.

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.