1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszki na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie i Tarnowie.

1. W liturgii tygodnia: poniedz. – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męcz.; wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; czwartek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezb. Życzenia…

1. Następna niedziela synodalna. To także Dzień Modlitw o Trzeźwość. Będzie organizowana z naszego Dekanatu pielgrzymka autokarowa do Szczepanowa połączona z modlitwą za ludzi uzależnionych i zniewolonych przez alkohol. Wyjazd z Pleśnej o 8.45, potem Szczepanowice – ok. godz. 9.00 z placu starej szkoły, następnie pozostałe parafie wg kolejności z ubiegłego roku. Uczestnicy niech pamiętają o obowiązujących ze względu na stan epidemiczny maseczkach i pozostałych rygorach sanitarnych. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Majer, Szydłowski, Szczepanik, Foszcz – Pękala, Szydłowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Ryba Marta i Ryba Daria.

1. Dziś podczas Mszy św. popołudniowej zapowiadane przed tygodniem spotkanie kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VIII wraz z rodzicami. Zostaną wtedy przedstawione zasady nowego programu WiaryGodni i kandydaci – ponieważ chodzą do szkół także poza parafią – złożą prośby o wpisanie na listę kandydatów do Bierzmowania. Gotowe formularze do odebrania wcześniej – już od tygodnia – w zakrystii.

1. Spotkania Parafialnego Zespołu Synodalnego będą miały nieco inny przebieg a mianowicie: w najbliższy piątek o godz. 17.30 modlitwa adoracyjna wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji, potem Msza św. i krótkie spotkanie w kościele. Pozostałe spotkania: chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami – w środę o godz. 16.30, a w piątek tradycyjnie – Grupa Młodzieżowa.

1. Za tydzień liczenie wiernych dominicantes et communicantes.

1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 23 zł, kalendarz ścienny– 6 zł.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.