1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszki na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie i Tarnowie.

 

  1. Apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos – osobna kartka. Ofiary do puszki w przyszłą niedzielę zgodnie z Apelem na rzecz ofiar pożaru na Lesbos.

 

  1. Mając na uwadze spowodowany koronawirusem stan epidemii przypominamy o wynikającym z zarządzeń odpowiednich władz państwowych i kościelnych obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa przy pomocy maseczki lub części odzieży a także o zachowaniu bezpiecznej odległości. Przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Równocześnie dziękujemy za dotychczasowe stosowanie się do w/w zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych.

 

  1. W liturgii tygodnia: poniedz. – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; środa – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezb. Życzenia…

 

  1. Następna niedziela synodalna. To także Dzień Modlitw o Trzeźwość. Będzie organizowana z naszego Dekanatu pielgrzymka autokarowa do Szczepanowa połączona z modlitwą za ludzi uzależnionych i zniewolonych przez alkohol. Wyjazd z Pleśnej o 8.45, potem Szczepanowice – ok. godz. 9.00 z placu starej szkoły, następnie pozostałe parafie wg kolejności z ubiegłego roku. Uczestnicy niech pamiętają o obowiązujących ze względu na stan epidemiczny maseczkach i pozostałych rygorach sanitarnych. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.

 

  1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy: Stanisław Leśniak, Aleksandra Leśniak, Małgorzata Zapart, Halina Zapart. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Prusak Aneta i Zapart Nina.

 

  1. Spotkania: w środę o godz. 16.30 – LSO, po Mszy św. wieczornej pierwsze po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią spotkanie Zespołu Synodalnego a w piątek po Mszy św. wieczornej – Grupa Młodzieżowa.

 

  1. W zakrystii do nabycia są kalendarze na przyszły rok: Kalendarz Rolników – książkowy 23 zł, kalendarz ścienny– 6 zł.
  2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  1. Zmarła śp. Genowefa Jeż, Mama Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Pogrzeb we wtorek w sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej. O godz.13.30 wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła i różaniec a o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa. Dobry Jezu…