XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22. 09. 2019 r.

1. Dziś Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Odpust ku czci św. Stanisława Kostki w Tarnowie przy ul. Pszennej.

1. W liturgii tygodnia: poniedz. wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezb.; piątek – wspomnienie św. Wincentego ὰ Paulo, prezb.; sobota – wspomnienie św. Wacława, męcz.

1. W środę Msza św. z Nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Na mszę św. zapraszam dzieci klasy III w ramach przygotowania do I Spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami. Po Nowennie krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami tych dzieci.

1. Następna niedziela 29 września to Dzień Modlitw o Trzeźwość. Informacja w gablocie. Będzie organizowana pielgrzymka autokarowa do Szczepanowa z naszego Dekanatu połączona z modlitwą za ludzi uzależnionych i zniewolonych przez alkohol. Wyjazd z naszej parafii o godz. 9.00 z placu starej szkoły. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.

1. W minioną niedzielę ofiary w kopertach z przeznaczeniem na parking złożyli państwo:

Barbara i Franciszek Kot – 100 zł; Maria i Eugeniusz Sobczyk – 100 zł.; Krzysztof Sobczyk – 100 zł.; Dorota i Roman Jasielscy – 100 zł.; Barbara i Tadeusz Stefan – 100 zł.; pewna rodzina – 100 zł. Bóg zapłać.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę na kwiaty 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy państwo: Małgorzata Chwistek, Katarzyna Stec, Maria Kukułka, Witold Szydłowski, Krystyna Słowik. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Agnieszka Kochańska i Alicja Chodak.

1. Spotkania: w piątek 27 września po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w naszej parafii. Wszystkich członków i osoby chętne do zaangażowania się w Kościele serdecznie zapraszamy. Również w piątek po Mszy św. wieczornej – Grupa Młodzieżowa. Zapraszamy.

1. W zakrystii są kalendarze na przyszły rok: Kalendarz Rolników – książkowy 22 zł, kalendarz imienny – 5 zł.

1. W gablocie jest informacja o naborze do szkół policealnych dla dorosłych w których nauka rozpocznie się pod koniec września tego roku i jest całkowicie bezpłatna.

1. Ogłoszenie Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała dot. naboru wniosków jest w gablocie.

1. Odbył się pogrzeb śp. Celiny Majorek. Dobry Jezu…