Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. W naszej Parafii trwają Misje Parafialne. Obejmujemy modlitwą O. Misjonarza Zygmunta Tokarza MS i całą Parafię.

 

 1. Dziś Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa (o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości). Dziś także Dzień Modlitw za Osoby Niedosłyszące i Słabosłyszące oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

 1. W liturgii: środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.; czwartek – wspomnienie św. Wacława, męcz.; piątek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; sobota – wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dokt. Kośc. Życzenia…

 

 1. Odwiedziny obłożnie chorych z posługą sakramentalną w czwartek od godz. 10.00. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. Następna niedziela to I niedziela miesiąca. Ofiary na tacę (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne. To również dzień rozpoczęcia Nabożeństw Różańcowych. Nabożeństwo Różańcowe w niedziele o godz. 30 – potem Msza św. a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie.

 

 1. Ponieważ Wspomnienie NMP Różańcowej w tym roku jest bliżej drugiej niedzieli miesiąca, dlatego tradycyjna procesja różańcowa do pięciu ołtarzy będzie nie w pierwszą a w drugą niedzielę miesiąca (8 października) zaś po procesji zmiana tajemnic różańcowych. Już dziś przypominamy prośbę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców rejonów przygotowujących w tym roku ołtarze Bożego Ciała:
 2. Równie
 3. Gliniki (prawa strona drogi powiatowej w kierunku Tarnowa) i Zadziele
 • Domy koło kościoła
 1. Wola od Pleśnej

 

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne 300, 100 i 50 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 80 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Latocha, Kras, Łabuda, Wołek, Skórka. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Janicka Renata, Hołda Iwona. Dziękujemy za wykonane inne prace porządkowe.

 

 1. Dziś rozpoczyna się i będzie trwać do końca października akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy – pojemnik kartonowy na nie jest  na ganku przy wejściu do kancelarii parafialnej. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Fundacja Opes139 rozpoczyna nabór do kolejnej grupy wsparcia dla rodziców po stracie. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.