Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego – osobna

 

 1. Zakończyły się w naszej Parafii Święte Misje Parafialne. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim współtworzącym, uczestniczącym i przeżywającym głęboko ten szczególny czas łaski. Obejmujemy modlitwą Misjonarza O. Zygmunta Tokarza MS i całą Parafię.

 

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Ofiary na tacę (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne.

 

 1. Przeżywamy miesiąc październik, dziś o godz. 15.30 rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych, potem Msza św. W związku z tym, że robi się już wcześniej ciemno, dni coraz krótsze, od tego tygodnia Msza św. popołudniowa w dni powszednie będzie o godz. 17.00 a tradycyjnie po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie. Są wolne dni do prowadzenia modlitwy różańcowej, gdyby byli chętni, to proszę zgłosić i ustalić w zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00 a po niej procesja Różańcowa. Zapraszamy Róże Różańcowe na swoje patronalne święto. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. O przygotowanie ołtarzy na procesję różańcową prosimy parafian z rejonów przygotowujących ołtarze na Boże Ciało:
  1. Równie
  2. Gliniki (prawa strona drogi powiatowej w kierunku Tarnowa) i Zadziele
 • Domy koło kościoła
 1. Wola od Pleśnej

 

 1. W poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziew.; w sobotę  wspomnienie NMP Różańcowej. Życzenia…

 

 1. W poniedziałek na Mszę św. i Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy dzieci kl. III SP wraz z rodzicami – podczas tego nabożeństwa zostaną im poświęcone różańce o które postarali się rodzice jako pamiątki I Komunii św. W tym dniu rodzice z dziećmi niech poprowadzą modlitwę różańcową.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota października. Przypominamy, że ze spowiedzi można korzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. W I piątek tradycyjnie przed Mszą św. poranną wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, potem Msza św. o godz. 7.00. Po południu Msza św. o godz. 17.00 potem Nabożeństwo Różańcowe. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VII. Kandydaci do Bierzmowania niech poprowadzą modlitwę różańcową w tym dniu po Mszy św. Przypominamy również pozostałym uczniom o I piątku miesiąca.

 

 1. W I sobotę października o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00, zaś po południu o godz. 17.00 Msza św. a potem Nabożeństwo Różańcowe.

 

 1. W I czwartek po Mszy św. i Nabożeństwie Różańcowym zebranie Akcji Katolickiej. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na ostatnią tacę gospodarczą: w kaplicy 1062 zł., w kościele 4053 zł.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Cieśla, Rybak, Marta, Rybak – Mikuta, Kara. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Chodak Barbara i Łazarz Beata.

 

 1. Zaczął się październik, w wielu parafiach, także i w naszej jest piękna tradycja zbierania płodów rolnych dla Seminarium. W związku z tym proszę o tradycyjne przeprowadzenie zbiórki i przewiezienie do Błonia panów, którzy czynili to dotychczas. Zbiórka niech zostanie przeprowadzona w sobotę. Zgodnie ze zwyczajem niech to odbędzie się przed południem i płody niech zostaną zawiezione do Błonia. Wszystkim darczyńcom i zbierającym Bóg zapłać….

 

 1. Zbliża się powoli miesiąc listopad – czas wyjątkowy w swej treści i wymowie, poświęcony w Kościele szczególnej pamięci o zmarłych. Na stoliku z czasopismami religijnymi są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 29 zł, kalendarz ścienny – 9 zł.

 

 1. Trwa akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy – pojemnik kartonowy na nie jest na ganku przy wejściu do kancelarii parafialnej. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Tradycyjnie Gość Niedz. i Niedziela po 10 zł.; Gość Niedz. – dodatek EXTRA po 14 zł.; Niedziela Magazyn po 15 zł. Jest też nowy numer Rycerza Niepokalanej wyłożony na stoliku.