Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego – osobna kartka, odczytać.

 

 1. Przypominamy, że wg zarządzenia Biskupa Ordynariusza w tym roku wybory do Rad Duszpasterskich w naszej Diecezji. Na małych kartkach proszę zgłaszać kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Dobrze byłoby przy nazwisku i imieniu podać dla orientacji rejon parafii z którego jest proponowany kandydat. Kartki z nazwiskami kandydatów wrzucamy do urny na stoliku z gazetami. Obok urny są kartki i długopisy do wykorzystania. Wybrany kandydat musi wyrazić zgodę na wejście w skład Rady. Proszę zgłaszać osoby, które wiedzą, że będą zgłoszone do wyborów.

Kandydatem w wyborach może być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, która przyjęła Sakrament Bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych – czytamy w regulaminie wyboru Rad Duszp. w Diecezji Tarnowskiej punkt 5.

 

 1. Dziś w całej Diecezji Tarnowskiej kolejna Niedziela Synodalna. To także Dzień  Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa (o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości). Dziś także Dzień Modlitw za Osoby Niedosłyszące i Słabosłyszące oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

 1. W liturgii: wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.; sroda – wspomnienie św. Wacława, męcz.; czwartek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dokt. Kośc.; sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziew., dokt. Kośc. Życzenia…

 

 1. Akcja Katolicka zaprasza parafian do modlitwy w środę września o godz. 17.30 pod Krzyżem przy placu po starej szkole, aby się modlić koronką do Bożego Miłosierdzia. Będziemy się modlić w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny i prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.

 

 1. W tym tygodniu I sobota października. O godz. 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00. To również dzień rozpoczęcia Nabożeństw Różańcowych. O godz. 18.00 Msza św. a potem Nabożeństwo Różańcowe. Codziennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Różańca w kościele, kaplicy, rodzinie i zawsze wtedy, gdy wiele osób gromadzi się w celu pobożnego odmówienia Różańca. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz.15.30 – potem Msza św.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.
 2. Następna niedziela to I niedziela miesiąca. Ofiary na tacę (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne. Kazania wygłosi nasz rodak, ks. Radosław Słowik, misjonarz w Boliwii. Będziemy mogli wesprzeć materialnie jego działalność misyjną składając ofiary do puszek po Mszach św. a o przeprowadzenie zbiórki prosimy przedstawicieli Akcji Katolickiej.

 

 1. Ponieważ Wspomnienie NMP Różańcowej w tym roku jest bliżej drugiej niedzieli miesiąca, dlatego tradycyjna procesja różańcowa do pięciu ołtarzy będzie nie w pierwszą a w drugą niedzielę miesiąca (9 października) zaś po procesji zmiana tajemnic różańcowych. Już dziś przypominamy prośbę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców rejonów przygotowujących w tym roku ołtarze Bożego Ciała:

I. Dąbrówka Szczepanowska – dół

II. Tracze

III.Zwódka

IV.Nakle i Doły

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Żychowski, Kiełbasa – Wołek, Maniawski, Ciesielski, Pawlik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Damian Barbara i Damian-Sikora Danuta.

 

 1. Spotkania: w środę po Mszy św. wieczornej kl. VIII – spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do Bierzmowania. W piątek po Mszy św. spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Rycerstwo Niepokalanej z Koszyc Wielkich organizuje pielgrzymkę do Strachociny, Iwonicza Zdroju, Dukli, Miejsca Piastowego w sobotę, 8 października br. Koszt 70 zł. Zapisy do 3 października pod nr tel. 535 222 500.

 

 1. Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES ogłasza nabór do Chóru dla chłopców, którzy uczęszczają do 3 klas szkół podstawowych. Chętnych chłopców, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym zespole prosimy o kontakt z ks. dyrygentem Grzegorzem Piekarzem. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej chóru katedralnego.

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 28 zł, kalendarz ścienny– 8 zł.

 

 1. Ogłoszenie P. Sołtys Dąbrówki Szczepanowskiej – osobna kartka.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.