1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji jubileuszu 200-lecia Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – osobna kartka, odczytać.

1. Dziś w całej Diecezji Tarnowskiej kolejna Niedziela Synodalna. To także Dzień  Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa (o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości). Dziś także Dzień Modlitw za Osoby Niedosłyszące i Słabosłyszące oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

1. Dziś w całej Polsce liczenie wiernych dominicantes et communicantes – obecnych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

1. W liturgii: poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.; wtorek – wspomnienie św. Wacława, męcz.; środa – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dokt. Kośc.; piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziew., dokt. Kośc.; sobota – wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Życzenia…

1. Akcja Katolicka zaprasza parafian do modlitwy we wtorek 28 września o godz. 17.45 pod Krzyżem przy placu po starej szkole, aby się modlić koronką do Bożego Miłosierdzia. Będziemy się modlić w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny i prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.

1. W piątek rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych. Codziennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Różańca w kościele, kaplicy, rodzinie i zawsze wtedy, gdy wiele osób gromadzi się w celu pobożnego odmówienia Różańca. W związku z tym, że robi się już wcześniej ciemno, dni coraz krótsze, od tego tygodnia Msza św. popołudniowa będzie o godz. 17.00 w dni powszednie a tradycyjnie po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie.

1. W tym tygodniu I piątek i I sobota października.

1. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicy o godz. 15.30. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VIII. Kandydaci do Bierzmowania niech poprowadzą modlitwę Różańcową w tym dniu. Przypominamy również pozostałym uczniom o I piątku miesiąca a zwłaszcza kl. VII. Ze spowiedzi można skorzystać wcześniej a w I Komunia św. wynagradzająca.

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30. Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii, ktoś bowiem może jeszcze odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce. Należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00 a po niej procesja Różańcowa. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na swoje patronalne święto. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. O przygotowanie ołtarzy na procesję różańcową prosimy parafian z rejonów przygotowujących ołtarze na Boże Ciało:
  2. Wola od Pleśnej
  3. Wola od szosy
  • Leszczyny i Tubendza
  1. Dąbrówka Szczepanowska – Góra

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Jurczyński – Mika, Kurasiewicz, Błyskal – Wantuch, Kot, Sajdak – Stefan. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Wiśniewska Maria, Włodek Dorota..

1. Spotkania: w środę o godz. 16.00 kandydaci na ministrantów a po Mszy św. wieczornej kl. VIII – spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do Bierzmowania. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.