Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

1. Dziś w całej Diecezji Tarnowskiej kolejna Niedziela Synodalna. To także Dzień  Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa (o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości). Dzisiejsze ofiary do puszki na rzecz ofiar pożaru na Lesbos.

1. Dziś (27 września) obchodzimy Międzynarodowy Dzień osób Głuchych. Kościół nie zapomina także o osobach mających problemy ze słuchem. W związku z tym informujemy, że w naszej diecezji działa specjalistyczne duszpasterstwo dla niesłyszących i słabosłyszących. Specjalne nabożeństwa odbywają się w II-gą i IV-tą niedzielę miesiąca, godz. 11:00, w Tarnowie – kościółek Św. Józefa, ul. Dwernickiego.

1. W liturgii: poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męcz.; wtorek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; środa – wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dokt. Kośc.; czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziew., dokt. Kośc.; piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Życzenia…

1. 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia, w tym członkowie Akcji Katolickiej, spotykają się na ulicach i placach miast i wiosek, by odmawiając Koronkę prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. W związku z tym Akcja Katolicka zaprasza na wspólną modlitwę w poniedziałek 28 września o godz. 16.00 pod Krzyżem przy placu starej szkoły przy zachowaniu rygorów sanitarnych spowodowanych epidemią.

1. W czwartek rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych. Codziennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Różańca w kościele, kaplicy, rodzinie i zawsze wtedy, gdy wiele osób gromadzi się w celu pobożnego odmówienia Różańca. Trzeba odmówić przynajmniej jedną część w sposób ciągły, trzeba pobożnie rozważać tajemnice – nie wystarczy tylko odmówienie samych modlitw – stąd krótkie rozważania przed każdą tajemnicą a poszczególne tajemnice muszą być również zapowiadane. W związku z tym, że robi się już wcześniej ciemno, dni coraz krótsze, od tego tygodnia Msza św. popołudniowa będzie o godz. 17.00 w dni powszednie a tradycyjnie po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie.

1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota października.

1. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicy o godz. 15.30. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VIII wraz z rodzicami – zostaną poświęcone i wręczone im różańce. Kandydaci do bierzmowania niech poprowadzą modlitwę Różańcową w tym dniu. Potem spotkanie z rodzicami.

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii, ktoś bowiem może jeszcze odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii lub kancelarii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce. Należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

1. W czwartek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej a w piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00 zaś po niej procesja Różańcowa. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na swoje patronalne święto. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. O przygotowanie ołtarzy na zewnątrz kościoła tradycyjnie prosimy zespoły pań:

I ołtarz : Kinga Derus, Beata Słowik, Ewa Boda

II ołtarz: Monika Kawula, Edyta Jagoda, Aneta Trybulec

III ołtarz: Ewa Szewczyk, Katarzyna Kozioł, Monika Kozdęba

IV ołtarz: Ewa Bogusz, Elżbieta Fikas, Wiesława Jurczak.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Ewa Januś, Teresa Kozioł, Barbara Kapustka, Janina Rzeszutko, Katarzyna Tobiasz. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Damian Joanna i Tomaszewska Magdalena.

1. Ogłoszenie Lokalnej Grupy Działania Dunajec – Biała – w gablocie.