XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29. 09. 2019 r.

1. Dziś w całej Diecezji Tarnowskiej kolejna Niedziela Synodalna. To także Dzień  Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa (o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości).

1. W liturgii tygodnia: poniedziałek – wspomnienie św. św. Hieronima, prezb. i dokt. Kośc.; wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziew., dokt. Kośc.; środa – wspomnienie św. Aniołów Stróżów; piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; sobota – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

1. We wtorek rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych. Codziennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Różańca w kościele, kaplicy, rodzinie i zawsze wtedy, gdy wiele osób gromadzi się w celu pobożnego odmówienia Różańca. Trzeba odmówić przynajmniej jedną część w sposób ciągły, trzeba pobożnie rozważać tajemnice – nie wystarczy tylko odmówienie samych modlitw – stąd krótkie rozważania przed każdą tajemnicą a poszczególne tajemnice muszą być również zapowiadane. W związku z tym, że robi się już wcześniej ciemno, dni coraz krótsze, Msza św. będzie o godz. 17.00 w dni powszednie a tradycyjnie po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie.

1. W środę na Mszę św. i Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy dzieci kl. III SP wraz z rodzicami. Rodzice niech kupią dzieciom różańce jako pamiątki od I Komunii św. – podczas tego nabożeństwa zostaną im poświęcone.

1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota października.

1. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicy o godz. 15.30. Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 14.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VIII wraz z rodzicami – zostaną poświęcone i wręczone im różańce. Kandydaci do bierzmowania poprowadzą modlitwę Różańcową w tym dniu. Potem spotkanie z rodzicami.

1. W środę o 15.30 Spotkanie LSO a w piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

1. W czwartek po Nabożeństwie Różańcowym zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego – zapraszam.

1. W przyszłą niedzielę odpust w Mościcach ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus a w naszej parafii Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00 zaś po niej procesja Różańcowa. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na swoje patronalne święto. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. O przygotowanie ołtarzy na zewnątrz kościoła tradycyjnie prosimy zespoły pań:

I ołtarz : Kinga Derus, Beata Słowik, Ewa Boda

II ołtarz: Monika Kawula, Edyta Jagoda, Aneta Trybulec

III ołtarz: Ewa Szewczyk, Katarzyna Kozioł, Monika Kozdęba

IV ołtarz Ewa Bogusz, Elżbieta Fikas, Wiesława Jurczak.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Franciszka Padło, Albina Nosek, Anita Patyk, Anna Janicka, Bożena Słowik. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Bidas Iwona i Zapart Elżbieta.

PROWADZĄCY MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ  2019 R.

DZIEŃ MIESIĄCA DZIEŃ TYGODNIA PROWADZĄCY
                            1. Wtorek