Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Komunikaty Biskupa Tarnowskiego – osobne

 

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Ofiary na tacę (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne. Dziękujemy naszemu rodakowi, ks. Radosławowi Słowikowi, misjonarzowi w Boliwii za głoszone dziś słowo o misjach. Możemy wesprzeć materialnie jego działalność misyjną składając ofiary do puszek po Mszach św.

 

 1. Przeżywamy miesiąc październik, czas nabożeństw różańcowych. W związku z tym, że robi się już wcześniej ciemno, dni coraz krótsze, od tego tygodnia Msza św. popołudniowa będzie o godz. 17.00 w dni powszednie a tradycyjnie po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00 a po niej procesja Różańcowa. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na swoje patronalne święto. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. O przygotowanie ołtarzy na procesję różańcową prosimy parafian z rejonów przygotowujących ołtarze na Boże Ciało:
 2. Dąbrówka Szczepanowska – dół
 3. Tracze
 • Zwódka
 1. Nakle i Doły

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziew.; w piątek wspomnienie NMP Różańcowej. Życzenia…

 

 1. W poniedziałek na Mszę św. i Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy dzieci kl. III SP wraz z rodzicami – podczas tego nabożeństwa zostaną im poświęcone różańce o które postarali się rodzice jako pamiątki I Komunii św. W tym dniu rodzice z dziećmi niech poprowadzą modlitwę różańcową.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek i I piątek października. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. W I piątek tradycyjnie przed Mszą św. poranną wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, potem msza św. o godz. 7.00. Po południu Msza św. o godz. 17.00 a w kaplicy o godz. 15.30. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VIII. Kandydaci do Bierzmowania niech poprowadzą modlitwę różańcową w tym dniu po Mszy św. Przypominamy również pozostałym uczniom o I piątku miesiąca. Ze spowiedzi można skorzystać wcześniej a w I piątek Komunia św. wynagradzająca.

 

 1. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Kossoń, Borczuch, Nawrocki – Baran, Małek-Zbaradzki, Skrobisz – Tyrka. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Marta Danuta i Gawron Katarzyna.
 2. Zaczął się październik, w wielu parafiach, także i w naszej jest piękna tradycja zbierania płodów rolnych dla Seminarium. W związku z tym proszę o tradycyjne przeprowadzenie zbiórki i przewiezienie do Błonia panów, którzy czynili to dotychczas:

I rejon: Wola od Pleśnej, od szosy, Tracze i Zadziele: Adam Wójcik, Józef Kot i Józef Jurczak;

II rejon: Lubcza, Dział, Leszczyny: Józef Gawron i syn Paweł;

III rejon: od Pętli do kaplicy, Skarsowy i Równie: Jerzy Majka, Tadeusz Piktas i Józef Stankowski;

IV rejon: Gliniki, Zwódka, domy k. kościoła: Stanisław Korus i Zdzisław Łabuda;

Płody z domów spod lasu proszę o transport wg tradycji P. Andrzeja Witka.

Zbiórka niech zostanie przeprowadzona w sobotę. Zgodnie  ze zwyczajem niech to odbędzie się  przed południem i płody niech zostaną zawiezione do Błonia. Wszystkim darczyńcom i zbierającym Bóg zapłać….

 

 1. Zbliża się powoli miesiąc listopad – czas wyjątkowy w swej treści i wymowie, poświęcony w Kościele szczególnej pamięci o zmarłych. Na stoliku z czasopismami religijnymi są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych.

 

 1. Za tydzień liczenie wiernych dominicantes et communicantes.

 

 1. Dziękujemy za zgłaszanie kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kartki z nazwiskami wrzucamy do urny na stoliku z gazetami. Dobrze byłoby przy nazwisku i imieniu podać dla orientacji rejon parafii z którego jest proponowany kandydat. Wybrany kandydat musi wyrazić zgodę na wejście w skład Rady. Proszę zgłaszać osoby, które wiedzą, że będą zgłoszone do wyborów. Kandydatem w wyborach może być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, która przyjęła Sakrament Bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych.

 

 1. Przywieziono po renowacji puszkę do przechowywania Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy fundatorom – rodzicom i dzieciom obecnej klasy IV za ten dar ołtarza z racji I Komunii św.

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 28 zł, kalendarz ścienny– 8 zł.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedz. numer EXTRA po 12 zł. Jest też nowy numer Rycerza Niepokalanej wyłożony na stoliku.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbył się pogrzeb śp. Władysława Jewuły. Jutro o 15.00 pogrzeb śp. Marii Kołtun. Dobry Jezu…