1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Przeżywamy miesiąc październik. Dziś w naszej parafii Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00, zaś po niej procesja Różańcowa. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na swoje patronalne święto. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. Składamy serdeczne podziękowanie prowadzącym w tygodniu modlitwę różańcową i osobom przygotowującym ołtarze na dzisiejszą procesję. Bóg zapłać… O przygotowanie ołtarzy na procesje Bożego Ciała i różańcową w przyszłym roku prosimy mieszkańców rejonów:

I. – Dąbrówka Szczepanowska – dół

II. -Tracze

III.- Zwódka

IV.- Nakle i Doły

1. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 15:30, potem Msza św. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie.

1. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziew.; w czwartek wspomnienie NMP Różańcowej. Życzenia…

1. W poniedziałek na Mszę św. i Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy dzieci kl. III SP w Szczepanowicach wraz z rodzicami – podczas tego nabożeństwa zostaną im poświęcone różańce jako pamiątki I Komunii św. o które postarali się rodzice. W tym dniu rodzice z dziećmi niech poprowadzą modlitwę różańcową.

1. W środę podczas Mszy św. wieczornej będziemy gościć Gminny Chór CANTANDO.

1. W tym tygodniu I czwartek października – modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele.

1. Spotkania: w środę po Mszy św. wieczornej kl. VIII – spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do Bierzmowania – grupa I. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

1. W następną niedzielę przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W naszej diecezji od wielu lat obchody Dnia Papieskiego połączone są z Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny. W naszej parafii Nabożeństwo różańcowe w tym dniu w intencji życia, małżeństw i rodzin.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Knaga, Łabuz – Migoń, Orlik, Słowik, Kułak – Noga. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Piktas Danuta i Brożek Mariola.

1. Zbliża się połowa października, w wielu parafiach, także i w naszej jest piękna tradycja zbierania płodów rolnych dla Seminarium. W związku z tym proszę o tradycyjne przeprowadzenie zbiórki i przewiezienie do Błonia panów, którzy czynili to dotychczas:

I rejon: Wola od Pleśnej, od szosy, Tracze i Zadziele: Adam Wójcik, Józef Kot i Józef Jurczak;

II rejon: Lubcza, Dział, Leszczyny: Józef Gawron i syn Paweł;

III rejon: od Pętli do kaplicy, Skarsowy i Równie: Jerzy Majka, Tadeusz Piktas i Józef Stankowski;

IV rejon: Gliniki, Zwódka, domy k. kościoła: Stanisław Korus i Zdzisław Łabuda;

Płody z domów spod lasu proszę o transport wg tradycji P. Andrzeja Witka.

Zbiórka niech zostanie przeprowadzona w sobotę. Zgodnie  ze zwyczajem niech to odbędzie się  przed południem i płody niech zostaną zawiezione do Błonia. Wszystkim darczyńcom i zbierającym Bóg zapłać….

1. Zbliża się powoli miesiąc listopad – czas wyjątkowy w swej treści i wymowie, poświęcony w Kościele szczególnej pamięci o zmarłych. Na stoliku z czasopismami religijnymi są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych.

1. Informacja od Wójta Gminy Pleśna

1. Informacja o odpuście w sanktuarium w Bochni – w gablocie.

Na stoliku z prasą są do nabycia Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 23 zł, kalendarz ścienny – 6 zł.