Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego

oraz Dniem Papieskim

Drodzy Diecezjalnie!

 

Wraz z dzisiejszą niedzielą rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów zostanie podjęta tematyka eschatologii, a więc dotycząca rzeczy ostatecznych. Będą również prezentowane zagadnienia łączące się z eschatologią, np. kwestie moralne dotyczące eutanazji, aborcji; kwestie prawne i pastoralne związane z pogrzebem katolickim czy też sakramentem namaszczenia chorych. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 21.30. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i formacyjnej.

Zaś w przyszłą niedzielę, tj. 11 października, przypada Dzień Papieski w Polce obchodzony pod hasłem: Totus Tuus. Tradycyjnie w naszej diecezji ten dzień łączył się z Marszem dla Życia i Rodziny. Jednak ze względu na sytuację spowodowaną pandemią, w tym roku Marsz się nie odbędzie. Natomiast w tym dniu zgromadzimy się na Mszy świętej w parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu o godz. 12.00, sprawowanej w intencji wszystkich wspierających poczęte życie oraz małżeństw i rodzin naszej diecezji. Zapraszam do wspólnej modlitwy a także do łączności poprzez transmisję diecezjalnego Radia RDN i strony internetowej parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu.

Niech w tym dniu w naszych wspólnotach parafialnych i rodzinnych wybrzmiewa siła Ewangelii życia oraz piękno naturalnego małżeństwa i rodziny.

 

Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą w intencji moich Diecezjan

 

 

†Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 1. Przeżywamy miesiąc październik. Dziś w naszej parafii Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00 zaś po niej procesja Różańcowa. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na swoje patronalne święto. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. Składamy serdeczne podziękowanie prowadzącym w tygodniu modlitwę Różańcową i osobom przygotowującym ołtarze na dzisiejszą procesję. Bóg zapłać…

 

 1. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 30, potem Msza św. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie.

 

 1. W poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziew.; w środę wspomnienie NMP Różańcowej. Życzenia…

 

 1. W środę na Mszę św. i Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy dzieci kl. III SP w Szczepanowicach wraz z rodzicami – zostaną im poświęcone i wręczone różańce jako pamiątki od I Komunii św. W tym dniu rodzice z dziećmi niech poprowadzą modlitwę różańcową.

 

 1. We wtorek o godz. 15.30 spotkanie LSO a w piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. W następną niedzielę przeżywać będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem: „TOTUS TUUS”. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Natalia Gawlik, Magdalena Hajduk, Zenobia Stefańska, Helena Drzyzga, Renata Drzyzga. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Nosek Anna i Damian Dorota.

 

 1. Zbliża się powoli miesiąc listopad – czas wyjątkowy w swej treści i wymowie, poświęcony w Kościele szczególnej pamięci o zmarłych. Na stoliku z czasopismami religijnymi są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych – intencja mszalna to zbyt poważna sprawa i wielka odpowiedzialność, dlatego proszę też nie wrzucać kartek z intencjami mszy św. na tacę, tylko podejść do kancelarii, aby zapisać od razu w księgę mszalną.

 

 1. Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES ogłasza nabór do Chóru dla chłopców, którzy uczęszczają do 3 klasy szkoły podstawowej. Chłopięcy Chór Katedralny w przeciągu 40-letniej swojej działalności wystąpił już w ponad 20 krajach europejskich dając już ponad 200 koncertów w całej Europie. Chętnych chłopców, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym zespole prosimy o kontakt z ks. dyrygentem Grzegorzem Piekarzem. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej chóru katedralnego.

 

 1. Zbliża się połowa października, w wielu parafiach, także i w naszej jest piękna tradycja zbierania płodów rolnych na Seminarium. W związku z tym proszę o tradycyjne przeprowadzenie zbiórki i przewiezienie do Błonia panów, którzy czynili to dotychczas:

 

I rejon: Wola od Pleśnej, od szosy, Tracze i Zadziele: Adam Wójcik, Józef Kot i Józef Jurczak;

II rejon: Lubcza, Dział Leszczyny: Józef Gawron i syn Paweł;

III rejon: od Pętli do kaplicy, Skarsowy i Równie: Jerzy Majka, Tadeusz Piktas i Józef Stankowski;

IV rejon: Gliniki, Zwódka, domy k. kościoła: Stanisław Korus i Zdzisław Łabuda;

Płody z domów spod lasu proszę o transport P. Andrzeja Witka wg tradycji.

 

Zbiórka niech zostanie przeprowadzona w sobotę 10 października a nie w niedzielę – niedziela to Dzień Pański, dzień oddania chwały Bogu i odpoczynku. Zgodnie  ze zwyczajem niech to odbędzie się  przed południem i płody niech zostaną zawiezione do Błonia. Wszystkim darczyńcom i zbierającym Bóg zapłać….

 

 1. Mając na uwadze spowodowany koronawirusem stan epidemii przypominamy o wynikającym z zarządzeń odpowiednich władz państwowych i kościelnych obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa przy pomocy maseczki lub części odzieży a także o zachowaniu bezpiecznej odległości. Przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Równocześnie dziękujemy za dotychczasowe stosowanie się do w/w zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych.

 

 1. Informacje o odpustach w sanktuariach w Bochni i Tarnowie są w gablocie.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy numer Rycerza Niepokalanej.

 

 1. W zakrystii do nabycia są kalendarze na przyszły rok: Kalendarz Rolników – książkowy 23 zł, kalendarz ścienny– 6 zł.