Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Przeżywamy miesiąc październik. Dziś w naszej parafii Msza św. popołudniowa o godz. 14.00, zaś po niej procesja Różańcowa. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na swoje patronalne święto. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. Składamy serdeczne podziękowanie prowadzącym w tygodniu modlitwę różańcową i osobom przygotowującym ołtarze na dzisiejszą procesję. Bóg zapłać… O przygotowanie ołtarzy na procesje Bożego Ciała i różańcową w przyszłym roku prosimy mieszkańców rejonów:

Gliniki (lewa strona drogi powiatowej w kierunku Tarnowa)

Wola od szosy

Dąbrówka Szczepanowska – góra

Dąbrówka Szczepanowska – dół

 

 1. W liturgii tygodnia: piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb., to zarazem 13 dzień miesiąca – po Mszy św. o godz. 17.00 procesja różańcowa w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Życzenia….

 

 1. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Chciejmy objąć naszą modlitwą wszystkich nauczycieli i pracowników szkół a zwłaszcza Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej w Szczepanowicach, których w sposób szczególny będziemy polecać podczas nabożeństwa różańcowego.

 

 1. W następną niedzielę przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 30, potem Msza św. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram prowadzących modlitwę w gablocie.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Szczurek, Słowik – Marszałek, Biga, Broda – Lechowicz, Polczyk. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Banach Małgorzata i Kozioł Katarzyna.

 

 1. W czwartek z przyczyn obiektywnych Kancelaria Parafialna nie będzie czynna po Nabożeństwie Różańcowym.

 

 1. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Zbliża się powoli miesiąc listopad – czas wyjątkowy w swej treści i wymowie, poświęcony w Kościele szczególnej pamięci o zmarłych. Na stoliku z czasopismami religijnymi są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych.

 

 1. Informacja o odpuście w sanktuarium MB Fatimskiej w Tarnowie – w gablocie.

 

 1. Wszystkim darczyńcom i zbierającym płody rolne dla WSD w Tarnowie Bóg zapłać….

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 29 zł, kalendarz ścienny – 9 zł.

 

 1. Trwa akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy – pojemnik kartonowy na nie jest w ganku przy wejściu do kancelarii parafialnej. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Wójt Gminy Pleśna informuje, że w dniu wyborów 15 października br. będzie funkcjonował bezpłatny transport do lokali wyborczych. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Gminy Pleśna, tablicach ogłoszeń oraz u sołtysów.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.