1. Dziś XXI Dzień Papieski. Nabożeństwo różańcowe o 15.30 w intencji życia, małżeństw i rodzin. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

1. W liturgii tygodnia: środa – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb., to zarazem 13 dzień miesiąca – po Mszy św. o godz. 17.00 procesja różańcowa w ramach Nabożeństwa Fatimskiego; piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kośc.; sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Życzenia….

1. W czwartek Dzień Nauczyciela. Chciejmy objąć naszą modlitwą wszystkich nauczycieli i pracowników szkół a zwłaszcza Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej w Szczepanowicach, których w sposób szczególny będziemy polecać podczas nabożeństwa różańcowego.

1. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 30, potem Msza św. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram prowadzących modlitwę w gablocie. Dziękujemy prowadzącym modlitwę w tygodniu, dziękujemy tym, którzy przygotowali przed tygodniem ołtarze na procesję różańcową, dziękuję za liczny udział parafian w procesji ku czci MB Różańcowej.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Jagoda, Sarad, Włodarczyk, Lisowski – Kawula, Trybulec. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Filar Małgorzata i Karwala Iwona.

1. Zbliża się powoli miesiąc listopad – czas wyjątkowy w swej treści i wymowie, poświęcony w Kościele szczególnej pamięci o zmarłych. Na stoliku z czasopismami religijnymi są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych.

1. Wszystkim darczyńcom i zbierającym wczoraj płody rolne dla WSD w Tarnowie Bóg zapłać….

1. Spotkania: środa godz. 15.30 LSO oraz kandydaci na ministrantów, w piątek podczas Mszy św. wieczornej spotkanie liturgiczne Kandydatów do Bierzmowania – kl. VIII a po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

1. Informacja o odpuście w sanktuarium w Tarnowie – w gablocie.

1. Na stoliku z prasą są do nabycia Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 23 zł.

1. Fundacja Opes139 pomagająca rodzicom po stracie dziecka informuje, że 15 X odbędzie się zbiorowy pochówek dzieci pozostawionych w tarnowskich szpitalach. Uroczystość rozpocznie Msza św. o godz.15.00 w kościele w Tarnowie Mościcach, której przewodniczyć będzie ks. bp Artur Ważny. Po Mszy nastąpi przejazd na cmentarz komunalny w Tarnowie Mościcach, gdzie znajduje się mogiła zbiorowa i Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych. Jednym ze stałych punktów tego wydarzenia jest uroczyste wyczytanie na cmentarzu imion dzieci narodzonych dla Nieba. Rodzice, którzy pragną, aby pamięć o ich dziecku została uczczona w ten sposób, proszeni są o nadsyłanie imion swoich dzieci lub serdecznych zwrotów, jakimi je nazywali. W tej sprawie można się kontaktować z fundacją poprzez: adres mailowy pomoc@fundacjaopes.pl, stronę internetową fundacjaopes139.pl, wiadomość przesłaną przez profil na Facebooku: Fundacja Opes139  lub dzwoniąc pod numer 510 570 18. Imiona można nadsyłać do 13 października.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

1. Intencje mszalne – osobna kartka.

1. Odbył się pogrzeb śp. Izabeli Zdeb. Odszedł do Pana również nasz rodak, śp. O. Jan Skórka, redemptorysta. Dobry Jezu…