XXVIII – NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019r.

1. Dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”! Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. To zarazem 13 dzień miesiąca – po Mszy św. o godz. 16.00 procesja różańcowa w ramach Nabożeństwa Fatimskiego.

1. Jutro Dzień Nauczyciela. Chciejmy objąć naszą modlitwą wszystkich nauczycieli i pracowników szkół.

1. W liturgii tygodnia: wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kośc.; środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.; piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty, Patronalne Święto  Służby Zdrowia. Życzenia….

1. Za tydzień Niedziela Misyjna. Składka w tym dniu na misje. To trzecia niedziela miesiąca – ofiary także zgodnie z przyjętym w parafii zwyczajem – na cele inwestycyjne. Dodatkowa Msza św. – także zgodnie z przyjętym w parafii zwyczajem – o godz. 11.00.

1. XIX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca będzie miało miejsce w Mielcu w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w dniu 26 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 1000 pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża.  Zakończenie spotkania przewidziane jest na godz. 1400.

1. Za tydzień w całej Polsce liczenie wiernych dominicantes et communicantes.

1. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie. Dziękujemy prowadzącym modlitwę w tygodniu, dziękujemy tym, którzy przygotowali przed tygodniem ołtarze na procesję różańcową, dziękuję za liczny udział parafian w procesji ku czci MB Różańcowej.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę na kwiaty 70 zł. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Marzena Grądalska, Barbara Sak, Roma Gawlik, Justyna Hajduk, Kazimiera Janicka. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Krystyna Koza i Rymarowicz Angelika.

1. W minioną niedzielę ofiarę w kopertach z przeznaczeniem na parking złożyli państwo: Sławomir i Aneta Trybulec – 200 zł. Bóg zapłać.

1. W zakrystii są kalendarze na przyszły rok: Kalendarz Rolników – książkowy 22 zł, kalendarz imienny – 5 zł.

1. Zbliża się powoli miesiąc listopad – czas wyjątkowy w swej treści i wymowie, poświęcony w Kościele szczególnej pamięci o zmarłych. Pod wieżą są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych.

1. Wszystkim darczyńcom i zbierającym wczoraj płody rolne dla WSD w Tarnowie Bóg zapłać….

1. W środę o 15.30 Spotkanie LSO – szczególnie niech mają to na uwadze kandydaci na lektorów zaś w piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

1. Stowarzyszenie KGW Pełna Chata zaprasza na 8 akcję zbiórki krwi, która odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 20 października w godz. 9.00 – 13.00 w budynku Szkoły w Szczepanowicach. Szczegóły na plakacie.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

16. Odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Tadel. Dobry Jezu …