Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dziś XXIII Dzień Papieski pod hasłem: “Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia” . Nabożeństwo różańcowe o 15.30. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Trzecia niedziela miesiąca – zgodnie ze zwyczajem parafii – chrzcielna.

 

 1. Jutro wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.; w środę święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patronalne Święto Służby Zdrowia. Obejmujemy modlitwą wszystkich troszczących się o nasze zdrowie i życie, pamiętamy także o wszystkich chorych i cierpiących. W piątek wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.; w przyszłą niedzielę – uroczystość św. Jana Pawła II, pap., patrona Małopolski i Zakliczyna. Życzenia…

 

 1. W piątek o godz. 8.00 Msza św. z okazji Święta Szkoły Podstawowej w Szczepanowicach.

 

 1. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Składka w tym dniu na misje. XXII Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca będzie miało miejsce w Bobowej 28 października, w sobotę kończącą Tydzień Misyjny. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 10.00.

 

 1. Za tydzień liczenie wiernych dominicantes et communicantes.

 

 1. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 30, potem Msza św. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram prowadzących w gablocie. Dziękujemy prowadzącym modlitwę w tygodniu.

 

 1. W środę o godz. 16.00 spotkanie ministrantów a w piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Na stoliku z czasopismami religijnymi są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych.

 

 1. Powoli przygotowujemy się zewnętrznie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Prosimy, by robiąc porządki na cmentarzu pamiętać, że cmentarz, to miejsce spoczynku naszych bliskich zmarłych, kiedyś wielu z nas, zadbajmy więc o szacunek dla tego miejsca i otoczenia, nie wyrzucamy śmieci na skarpę, ani na sąsiednie posesje czy groby.

 

 1. Dziękujemy za ofiarę 100 zł. na potrzeby parafii – nr domu 238. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Mazur – Kędzior, Gawlik, Gawlik, Gawlik, Radliński. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Prymas Halina i Zapart Katarzyna.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 29 zł, kalendarz ścienny – 9 zł.

 

 1. Trwa akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy – pojemnik kartonowy na nie jest w ganku przy wejściu do kancelarii parafialnej. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Wójt Gminy Pleśna zaprasza mieszkańców na obchody 79. rocznicy rozformowania batalionu „Barbara” 16. pułku piechoty Armii Krajowej, które odbędą się w niedzielę, 22 października o godz. 9.30 przy pomniku na granicy Lichwina i Rychwałdu – szczegóły w gablocie.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbyły się pogrzeby śp. Stanisława Mirek i śp. Kazimierza Chodak. Dobry Jezu…