Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dziś liczenie wiernych dominicantes et communicantes.

 

 1. Przeżywamy miesiąc październik. Dziś w naszej parafii Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00, zaś po niej procesja Różańcowa. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na swoje patronalne święto. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. Składamy serdeczne podziękowanie prowadzącym w tygodniu modlitwę różańcową i osobom przygotowującym ołtarze na dzisiejszą procesję. Bóg zapłać… O przygotowanie ołtarzy na procesje Bożego Ciała i różańcową w przyszłym roku prosimy mieszkańców rejonów:

I. Równie

II. Gliniki (prawa strona drogi powiatowej w kierunku Tarnowa) i Zadziele

III. Domy koło kościoła

IV. Wola od Pleśnej

 

 1. W liturgii tygodnia: czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb., to zarazem 13 dzień miesiąca – po Mszy św. o godz. 17.00 procesja różańcowa w ramach Nabożeństwa Fatimskiego; sobota – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kośc. Życzenia….

 

 1. W piątek Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Chciejmy objąć naszą modlitwą wszystkich nauczycieli i pracowników szkół a zwłaszcza Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej w Szczepanowicach, których w sposób szczególny będziemy polecać podczas nabożeństwa różańcowego.

 

 1. W następną niedzielę przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W naszej diecezji od wielu lat obchody Dnia Papieskiego połączone są z Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny. W naszej parafii Nabożeństwo różańcowe w tym dniu w intencji życia, małżeństw i rodzin.

 

 1. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 30, potem Msza św. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram prowadzących modlitwę w gablocie.

 

 1. Pewnej osobie dziękujemy za ofiarę 500 zł. na potrzeby kościoła. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Słowik-Warchoł, Nosek, Nosek-Nosek-Cygan, Grochola-Steckiewicz, Grochola. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Chodak Wiesława i Marta Jadwiga.

 

 1. Zbliża się powoli miesiąc listopad – czas wyjątkowy w swej treści i wymowie, poświęcony w Kościele szczególnej pamięci o zmarłych. Na stoliku z czasopismami religijnymi są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych. Również proszę, aby nie wrzucać kartek z intencjami mszalnymi na tacę.

 

 1. Spotkania: w piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej a w niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne  Kandydatów do Bierzmowania – kl. VIII.

 

 1. Informacja o odpuście w sanktuarium MB Fatimskiej w Tarnowie – w gablocie.

 

 1. Wszystkim darczyńcom i zbierającym płody rolne dla WSD w Tarnowie Bóg zapłać….

 

 1. Dziękujemy za zgłaszanie kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kartki z nazwiskami wrzucamy do urny na stoliku z gazetami. Dobrze byłoby przy nazwisku i imieniu podać dla orientacji rejon parafii z którego jest proponowany kandydat. Wybrany kandydat musi wyrazić zgodę na wejście w skład Rady. Proszę zgłaszać osoby, które wiedzą, że będą zgłoszone do wyborów. Kandydatem w wyborach może być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, która przyjęła Sakrament Bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych.

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 28 zł, kalendarz ścienny– 8 zł.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedz. numer EXTRA po 12 zł. Jest też nowy numer Rycerza Niepokalanej wyłożony na stoliku.