XXX NIEDZIELA ZWYKŁA   27 X 2019 UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY  POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

1. W ostatnią niedzielę października obchodzi się w Kościele Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Dlatego wspominamy dzisiaj dzień oddania Panu Bogu na własność naszej parafialnej świątyni. To zarazem kolejna Niedziela Synodalna.

1. Dziś Nabożeństwo Różańcowe o 15.30, potem Msza św. W czwartek ostatnie Nabożeństwo Różańcowe. Dziękuję gromadzącym się przez cały październik na wspólnej modlitwie, dziękuję prowadzącym modlitwę.

1. W środę o 15.30 spotkanie LSO.

1. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych a zarazem przed I piątkiem listopada codziennie pół godziny przed Mszą św.

1. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 a w kaplicy tradycyjnie o 8.15. Proszę o stworzenie warunków, by zgodnie ze zwyczajem o godz. 13.00 na naszym parafialnym cmentarzu mogła być celebrowana Msza św. i modlitwy za zmarłych, oczywiście jeżeli będzie sprzyjająca pogoda. Zgromadźmy się jak najliczniej na Mszy św. o godz. 13.00. Druhów OSP proszę o pokierowanie ruchem przy cmentarzu – wg zwyczaju z lat ubiegłych. Jeżeli warunki pogodowe nie będą sprzyjające, wówczas Msza św. o 13.00 będzie w kościele. Na cmentarzu zachowajmy się godnie, bowiem cmentarz jest miejscem modlitwy i rozmyślania prawd Bożych. Niech każda rodzina zatrzyma się przy mogiłach kapłanów i pomodli się za zmarłych księży, którzy pracowali w tej parafii a może zapali znicz, jako znak wdzięczności za ich pracę kapłańską. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

1. Przy cmentarzu we Wszystkich Świętych będzie przeprowadzona zbiórka do puszki na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie z przeznaczeniem na prace remontowe starego budynku.

1. Ponieważ w I piątek jest Uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego w czwartek na Mszę św. i Nabożeństwo Różańcowe zapraszam kandydatów do Bierzmowania z rodzicami na kolejne spotkanie formacyjne. Z tej samej racji do chorych pojedziemy w sobotę od godz. 9.00.

1. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Nie można celebrować w tym dniu Mszy św. wotywnej o Niepokalanym Sercu NMP. O  6.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i o poprowadzenie modlitwy Różańcowej wynagradzającej prosimy Różę Matek Marii Soboń NMP Królowej Polski, potem inne modlitwy z racji I Soboty, zakończenie modlitwy adoracyjnej i Msza św. O godz. 16.30 Różaniec za zmarłych z wypominkami a potem Msza św.

1. Różaniec za zmarłych z wypominkami w dni powszednie do 8 listopada o godz.16.30, potem Msza św. zaś w niedziele listopada Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz.15.30, potem Msza św.

1. Następna niedziela – adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych po prymarii.

1. Osoba która w minioną niedzielę wrzuciła intencję mszalną na tacę wyznaczając termin odprawienia 17 listopada proszona jest o podejście do kancelarii celem ustalenia terminu, ponieważ wyznaczony przez nią termin już jest zajęty.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 80 zł. na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Anna Gawron, Barbara Kot żona Tomasza, Barbara Kot żona Franciszka, Maria Trytek, Jolanta Słowik. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Chodak Barbara i Łazarz Beata.

1. W minionym tygodniu wykonano uszczelnienie instalacji gazowej w kościele – to wiązało się z wymianą niektórych elementów, jak również z nagłej konieczności wymieniono piec gazowy na plebanii. Za wykonane prace dziękujemy firmie GRZEŚ-KI p. Grzegorza Motyki. Dziękujemy również panom: Kościelnemu Henrykowi Bacy i Łukaszowi Kłóskowi za wiele prac wykonanych dla dobra parafii. Bóg zapłać…

1. W minioną niedzielę 20 X 2019 r. odbyło się w całej Polsce liczenie wiernych dominicantes et communicantes. Dziękuję lektorom i ministrantom za przeprowadzenie liczenia.