Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Dziś Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Jesteśmy po zmianie czasu, więc od dziś – jak już było zapowiadane – Msze św. popołudniowe w niedziele o godz. 15.00. Dziś o godz. 14.30 Nabożeństwo Różańcowe, potem Msza św. Wtorek to ostatni dzień października – zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujemy gromadzącym się na wspólnej modlitwie, dziękujemy prowadzącym modlitwę.

 

 1. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: w kaplicy o 9.00 zaś w kościele o godz. 7.00 i 11.00. Proszę o stworzenie warunków, by zgodnie ze zwyczajem o godz. 13.00 na naszym parafialnym cmentarzu mogła być celebrowana Msza św. i modlitwy za zmarłych, oczywiście jeżeli będzie sprzyjająca pogoda.  Druhów OSP proszę o pokierowanie ruchem przy cmentarzu – wg zwyczaju z lat ubiegłych. Jeżeli warunki pogodowe nie będą sprzyjające, wówczas Msza św. o 13.00 będzie w kościele a po niej modlitwy za zmarłych.

 

 1. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00, zaś o 16.30 Różaniec z wypominkami. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej Msza św. o godz. 15.00.

 

 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych będzie można składać ofiary do puszek na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie po Mszach św. celebrowanych w kościele i kaplicy a także przed i po Mszy św. celebrowanej na cmentarzu.

 

 1. Ludzie wierzący w miesiącu listopadzie spieszą z duchową pomocą zmarłym przez skracanie ich cierpień czyśćcowych wynagradzając Bożej sprawiedliwości za ich grzechy. Możemy to uczynić przez sakramenty święte, post, jałmużnę, modlitwę, umartwienia, dobre czyny, zyskiwanie odpustów. Warunki zyskania odpustów dla zmarłych umieszczone są w gablocie.

 

 1. W I czwartek listopada – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie a także za zmarłych, zwłaszcza tych, którzy tu pracowali o radość nieba.

 

 1. W I piątek –  msze św. o godz. 7.00 i 17.00. W kościele parafialnym adoracja pół godziny przed Mszą św. poranną a przed wieczorną Różaniec z wypominkami. Przypominamy kandydatom do Bierzmowania o obowiązkowym właściwym przeżyciu I piątku miesiąca w ramach przygotowania do bierzmowania: wcześniej spowiedź św. a w I piątek Komunia św. wynagradzająca. Przypominamy, że ze spowiedzi św. można korzystać w tygodniu przez pół godziny przed Mszą św. W piątek na Mszę św. wieczorną zapraszam kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VII w ramach kolejnego spotkania formacyjnego; po Mszy św. spotkanie w kościele.

 

 1. W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza. Życzenia… To I sobota miesiąca – Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Tradycyjnie w kościele parafialnym przed Mszą św. poranną wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. wotywna. Po południu o 16.30 Różaniec z wypominkami i Msza św.
 2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. Następna niedziela – pierwsza listopada – adoracyjna. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne.

 

 1. Różaniec za zmarłych z wypominkami w niedziele o 14.30 a potem Msza św., zaś w dni powszednie po Uroczystości Wszystkich Świętych o 16.30 potem Msza św.

 

 1. Dziękujemy pp. Krystynie i Janowi Wodziński za ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła. Bóg zapłać…

 

 1. W piątek po Mszy św. spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Ponieważ w I piątek są spotkania zarówno Grupy Młodzieżowej jak i kandydatów do Bierzmowania, dlatego Kancelaria Parafialna w tym dniu nie będzie czynna.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Ziewacz, Korus, Korus, Plichta – Gutwiński, Korus. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Prusak Aneta i Zapart Nina.

 

 1. Informacja od Wójta Gminy Pleśna – odczytać i w

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 29 zł, kalendarz ścienny – 9 zł.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.